Acill!

kubratsc

Kedim dünden beri ishal ama iştahı yerinde hali yerinde oyun oynuyo yemek yiyo habire ama ishal ne yapmam gerekiyor ishali için

6 CEVAP

mavitilki

Eski mamasından alıp karabilirsiniz. Yavaş bi geçiş yapın bir haftalık. Ayran da bağırsaklarını toplamalarına yardımcı olur sanılanın aksine ve abartmadığınız sürece.

kubratsc

mamasını değiştiridiğim gün oldu acaba mamadan kaynaklı olabilir mi

Cyborg

Mamayı oranlayarak değiştirmediyseniz ondan olabilir. Haşlanmış tavuk + haşlanmış balkabağından yaş mama hazırlayıp geçene kadar onunla besleyebilirsiniz. Suyu da her zaman bulunsun.

kubratsc

peki mamasını ne yapmalıyım eski mamasından mı almalıyım yoksa geçince bundan devam mı etmeliyim @Cyborg

Cyborg

Evet ayran ya da kefir bağırsak florasını düzenlemesine yardım edecektir. Yeni mamayı eskisiyle karıştırmanız iyi olacaktır tekrarlamaması için. İlerde tekrar değiştirmek istediğinizde mamanız bitmeden yenisini alırsanız bu sebepten ishal yaşamamış olursunuz. Azar azar, zamanla yeni mamanın oranını arttırıp 1 haftalık bir süreye yaymanız iyi olur.

nisanor

Merhaba. 2 haftadır bu sorunla içli dışlıyız. Öncelikle dışarıdan mama dışında bir şey vermeyin, ishal yapar. Mutlaka veterinere gidin. İç parazit olabilir. Bizimkinin aşıları olmasına rağmen ve evden çıkmamasına rağmen parazit olmuştu. veteriner ilaçlı mama önerecektir. dışkısının fotoğrafıyla beraber gidin