Yaş Mama

bahardolu

Haftada bir gün yaş mama veriyorum.Doğru mu yapıyorum.Ayda 2-3 den fazla vermemek gerek diye duydum. Bir de kalitesiz yaş mamalar hangileri sizce

10 CEVAP

pinarcaya

Ugurkoker ve sselin arkadaslarin onerdigi yas mamalardan aliyorum ben de. En kalitelileri onlar. Ozellikle animonda carnie ocean tavsiye ederim. Ben de her pazartesi 1 paket yas mama acip 4 gune boluyorum. Her gun 1 kasik yiyor.

ugurkoker

pınarcaya yaş mamanın üzerindeki kullanma talimatına dikkat etmeyi unutmayın,benim kullandığım mamaların üzerinde açtıktan sonra 48 saat içinde tüketin yazıyor.ben bir kutu açıp sabah akşam 1 er tatlı kaşığı vererek 2 günde toplam 4 tatlı kaşığı ile tüketmiş oluyorum yaş mamayı

nisanor

Kedinin yaşına ve dışkı durumuna göre değişir bu. Normalden cıvıl ishale yakınsa bir süre yaş mama önerilmez mesela :) en doğrusunu veteriner söyler bu durumda. Bize felix önerilmişti yaş mamada. ama iyi bir araştırma yapıp kendi yaşmamanızı hazırlayabilirsiniz. mesela pişirilmiş ciğer ve kurutulmuş maydanozla :)

BalliBadem

Eğer verdiğiniz markanın içeriği iyiyse harika yapıyorsunuz kötü olanlar whiskas ve purina nın yaş mamaları (felix ve gourmet) tabi en iyisi evde yapılan bende bi süredir sizin gibi yapıyorum iyikide yapıyorum değişimi ortada kuzumun daha sağlıklı artık fakat diş bakımına daha dikkat etmelisiz ben haftada 1 kemik veriyorum+olarak diş fırçalamayada geçebilirim belki

ugurkoker

Yaş mama kaliteli içeriğe sahipse zararı geçin faydası bile var;ben n&d,naturea,schesir dışında kullanmıyorum.Kuru mama ile yaş mamayı karıştırırsanız ishal olmuyorlar.

momo44

Proplan iyimi sizce ?

Sselin1

Kaliteli yas mamayi yada

BalliBadem

Proplan kuru maması ortalama bence ama fiyatı içeriğine göre pahalı

Sselin1

Kaliteli yas mamayi ya da ev yapimi mamayi istediginiz kadar verebilirsiniz gercek etin ne zarari olabilir ? Aksine faydasi var. Tabi markette satilan icinde ne oldugu belli olmayan mamalardan bahsetmiyorum. Schesir, naturea, gimcat, n&d, nutri feline, animonda ocean, brit (care) bu markalari tavsiye ederim bunlar disinda kaliteli yas mama pek yok. Tabi kedinizin dis bakimini ihmal etmeyin.

bahardolu

Cevaplar için teşekkür ederim. Ben reflex, pro plan ve brit care veriyorum. kuru mamayla karıştırmayı düşünmüştüm öyle yaparım bundan sonra. diş bakımı için de ödül tableti vermemiz yeterli olur mu peki