Tüy Dökümü İçin Vitamin Balık Yağı Vs Ne Önerirsiniz?

SenanurKsl

Daha öncede sormuştum ama cevap alamadım kedilerde tüy dökülmesine iyi gelen azaltan vitamin, kür, balık yağı gibi işe yaradığını düşündüğünüz bir ek takviye var mı ?

10 CEVAP

Fatiko

Vetoskin in üzerine tanımam 3 günde etki gösterdi

Faytekin

Bende aylarca bitmek bilmeyen tüy döken kızıma bir sürü takviye deneyip hiçbir işe yaramadığını gördükten sonra veterinerin önerdiği Vetri-Science derma-hairball aldım kullandım ve sonuç inanılmaz,1 hafta içinde etkisini gösterir dedi ama 3 günde durdu tüy dökümü,1 hafta da tamamen bitti,şuanda tararken bile tüy gelmiyor hiç tarağa,bu kadar beklemiyordum açıkçası ama gerçekten çok etkili.

Fatiko

Evet veterinerden alınıyor

Utkan92

Bende bi çok şey denedim ama mevsimlerle alakalı bence mevsim geçişlerinde tüyü dökülüyo veya artıyor n&d kullandım morina balıklı o direk kesti dökülmeyi

Utkan92

Valla 2 günde bir tarayacaksın o zaman yada arkasından süpürgeyle dolaşacaksın :)

SenanurKsl

Güncel

SenanurKsl

Teşekkür ederim sadece veterinerlerden mi temin edebiliyoruz

SenanurKsl

Mevsim geçişlerinde dökülceğini biliyorum sonuçta doğası bu sıcaklığa göre tüy değiştiricek onda sıkıntı yok ama ben bana geldiklerinden beri kaliteli mamalarla beslememe rağmen(orijen acana nd bi seferlik matisse kullandım) bi başladılar yaza girmeden tüy dökmeye mevsim geçisi dedik ama bitmedi o tüy bi türlü özellikle büyük kedim tüyü uzun önceden hiç dökmezdi işte başladı tüy dökmeye su zamana kadar topak topak tüy döktü dokunsam heryerim tüy oluyo anormal bi durum var o yüzden sordum aslında en aza insin istiyorum

SenanurKsl

Valla artık orijen acanaya bğtçem yetmiyo ki büyük kedim kısır küçük kedim kısırlaştırılcak 6 kg ikisi de kilo almasınlar diye de kullanamıyorum ND nin de balıklı kısır kedi maması yok maalesef ama o mamadan önce de çok döküyodu

SenanurKsl

Vitaminlere umut bağladım ben de...