Kanlı İshal

bahardolu

Şimdi fark ettim kedim kanlı ishal olmuş hemen veterinere mi götürmeliyim napmalıyım?

19 CEVAP

lwb

evet vakit kaybetmeden götürmelisiniz, belki başka bir şey de olabilir ama önemli

bahardolu

teşekkür ederim çok sağolun

Sedanurdrl

mama etkeni kediler için çok ama çok önemli hemen hemen her marka mamayı kullanmış biriyim tabi yaklaşık 10 aydır kuru mama kullanmıyorum et veriyorum kedilerime çokta sağlıklılar sadece sokaktaki kedilerime reflex veriyorum... özellikle yavru cins bir kediye bu mamayı verirseniz ilerde ciddi hastalıklarla karşılaşabilirsiniz nd kitten yavru kedi için en mantıklısı bana sorarsanız tavuk ciğer kalp haşlayıp verin derim vaktiniz varsa...

bahardolu

Poposunda kan vardı gittim baktım kakasında da var ama kanlı ishal değil sanırım çünkü kakası koyu.kabız gibi

bahardolu

reflex mama veriyorum mamayı değiştirmedim.haftada bir reflex veya brit care yaş mama veriyorum.bir de her gün gimcatin taurinli tabletinden 2 tane tüy sağlığı için olan tabletinden de 1 tane veriyorum.bunlardan olmuş olabilir mi

bahardolu

selçuk veterinerliğe götürüyorum ama bugun kapalı.yarın sabah götürsem olur mu :(

momo44

Hemen götür bence ciddi olabilir gecmiş olsun şimdiden

ballokumu

British kediniz var ama mamanız reflex ne diyebilirim ki

bahardolu

ucuz mamaya kaçıyosun demek istediniz sanırım fakat reflexi 2 farklı veterinere sordum kalitesiz ise değiştirmek için.ikisi de orta seviye bir mama olduğunu ve değiştirmem gerekmediğini söyledi.ayrıca tekir de olsa british de olsa aynı metabolizmaya sahip değiller mi :)

lwb

Reflex iyi bir mama değil malesef, sorduğunuz veterinerler neye göre demişler anlamadım.
Ayrıca bazı kediler özellikle bazı cinsler hassas bünyeye sahip oluyor, mama çok önemli bi faktör,mamadan mamaya da çok fark ediyor.
Bütçenizi belirtirseniz daha iyi mamalar önerebiliriz nd kitten gibi.

bahardolu

valla özellikle sordum mama konusunu emin olun.reflex hakkında kötü birşey denmedi bugun haricinde bir sorunu da yoktu.dışkı durumunu takip edicem mamadan kaynaklıysa değiştiririm tabi

bahardolu

çok teşekkür ederim dediğinizi uygulayacağım.o sağlıklı olsun da gerisi önemli değil :)

bahardolu

hangi nd kitten mamasını önerirsiniz peki

lwb

Nd kitten tek bir tane var diye biliyorum, tavuklu ve narlı.
Nd güzel bir seçim kedinizin sağlığı için.

bahardolu

bir de düşük tahıllı çeşidi var ama bence de narlı olan daha iyi.teşekkürler