Gençlik Hastalığı

Petloverrrr

6 ay önce köpeğim gençlik hastalığından ölmüştü. Onun tüm eşyalarını evdeki herşeyi yıkamıştım. Ve şimdi 1 aylık kedi sahiplendim. O parvo virüsü eşyalardan kefiye geçebiilir mi acil bilgi verebilir misiniz ?

3 CEVAP

Nurackgoz

Eğer dezenfekte ettiyseniz birşey olmaz ama dezenfekte etmediyseniz bulaşabilir

Petloverrrr

Herşeyini çamaşır makinesinde yıkamıştık ev kaç kere çamaşır suyuyla temizlendi bulaşmaz diye düşünüyorum ama

mavitilki

Eğer her şeyi çamaşır suyu gibi ağartıcılarla temizlediyseniz sorun değil. Halıları, koltukları, yerleri, mama ve su kapları kısacası dokunduğu her şeyi ağır ağartıcılarla temizlemeniz gerekiyor. Eğer eminseniz, bir şey olmaz.