Proplan Vs N&D?

selinoztu

Anket

Proplan Tavuklu & Hindili
(3 oy)
N&D Tavuklu ve Narlı
(14 oy)
Toplam (17 oy)

Merhaba,
1 yaşında, kısırlaştırılmış bir tekir kedim var. Veteriner tavuklu mama vermememizi önerdi, ben de proplan'ın somonlu mamasını aldım. Ancak asssla yemiyor. Önceki maması ile karıştırıp veriyorum. İçinden ayıklıyor, somonlu olanları patisiyle dışarı atıyor. Yeni bir mama alacağım ancak karar veremiyorum, hindili ve tavuklu olan Proplan mı yoksa düşük tahıllı ve tavuklu N&D mi? Kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum! ☺

4 CEVAP

Overandover

Merhabalar, açıkçası nd'nin içerik bakımından daha iyi olduğu söyleniyor fakat ben kedilerimde n&d nin narlısınıda denedim pro'nun tavuklusunuda ama n&d'yi sevmediler pek ve görünür bir farkta yaratmadı. Pro plansa hem tüylerinde gözle görülür bir fark yarattı hemde daha bir iştahla yemelerine neden oldu..

hknaltdes

İki mamanın içeriğine bakınca tercihim ND.

proplan Mamanın İçeriği;
Hindi eti (% 20,00), mısır gluten unu, pirinç, kurutulmuş kanatlı proteini, mısır, bezelye protein konsantresi, buğday gluten unu, buğday lifi, kurutulmuş yumurta, mineraller, hayvansal yağlar, sakatat, maya.
Analiz Tablosu

Ham Protein: En Az%37,8
Ham Yağ: En Az%9,5 - En Çok %14,5
Ham Selüloz: En Çok %6,5
Ham Kül: En Çok %9,5
Su: En Çok%9
Hcı'de Çözünmeyen Kül: En Çok%0,27
Linoleik Asit: %1,8
Kalsiyum: %1,3
Fosfor: %1,1
Bakır Sülfat: % 22 Mg/kg
Taurin: En Az1500 Mg/kg
ND Mamanin İçeriği;
Taze kemiksiz tavuk eti (% 30), kurutulmuş tavuk eti (% 28), patates, tavuk yağı, kurutulmuş bütün yumurtalar, taze ringa balığı, kurutulmuş ringa balığı, hidrolize edilmiş hayvansal proteinler, kurutulmuş pancar posası, tavuk yağı, balık yağı, bezelye, kurutulmuş havuç, kuru yonca, inulin, frukto oligosakkarit, mannan oligosakkarit, nar tozu (% 0,5), kurutulmuş elma, ıspanak tozu, fsilyum (% 0,3), frenk üzümü, kurutulmuş tatlı portakal, lif sebze lifi bezelye, yaban mersini tozu, sodyum klorür, kurutulmuş bira mayası, zerdeçal kökü (% 0,2), glukozamin, kondroitin sülfat, kadife çiçeği özü.
Analiz Tablosu

Ham Protein 36.00%
ham yağlar% 20.00
ham lif 1,90%
ham kül% 8.10
Kalsiyum 1,20%
Fosfor% 1,10
Magnezyum% 0.09
Omega-6 3,30%
Omega-3% 0,90
DHA 0.50%
EPA% 0.30
Glukozamin 1200mg/kg
Kondroitin 900mg/kg
Enerji değeri: ME 3940kcal/kg - 16.4MJ/kg.
A vitamini 18000IU
Vitamin D3 1200IU
E vitamini 600mg
Vitamin C 300mg
150mg Niasin
50mg pantotenik asit
Vitamin B2 20mg
Vitamin B6 8.1mg
B1 vitamini 10mg
K vitamini 1.5mg
Vitamin H 1.5mg
folik asit 1.5mg
Vitamin B12 0.1mg
2500mg Kolin Klorür
Beta-Karoten 1.5mg
glisin hidrat 250mg
Fe-Demir şelat
benzer metiyonin hidroksilaz 88mg
Cu-bakır şelat
Se-selenomethionine 0.40mg
DL-metiyonin 5000mg
Taurin 4000mg
L-Carnitine 300mg
aloe vera 1000mg ekstresi
yeşil çay ekstresi 100mg
üzüm çekirdeği ekstresi 100mg
Antioksidanlar: biberiye özü.

Nd artık eskisi gibi değil. Yeni tarihli Nd mamaları hiç bir kedim yemedi. Değiştirmek zorunda kaldım. Tavuklu mamalar alerji yaparak mantar enfeksiyonunu tetikleyebiliyor. Benimkiler proplan kuzulu mamasını sevdiler. Şimdi onu kullanıyorum.

Mrtkaytan

Nd maması,proplan royal canın aynı türden mamalar kalite olarak. evcil hayvanınızın et oranı aldığı kadar tahıl oranını aldığına dikkat edin sadece.. hepsinin içeriğine bakınca kötü seyler görülebilir örneğin nd içindeki patates oranı hayvan icin cok mu faydalı?