Gözde Çapaklanma Ve Akma

ekerbicereda

2 aylık british shorthair yeni sahiplendim gözünde akma oluyor ve çapaklanma oluyor bir fikri olan var mı veterine mi götürmeliyim

7 CEVAP

ugurkoker

bizde de oldu(hala da oluyor ama sıklığı azaldı).Antisepitk göz solusyonları var,onunla temiz bir pamuk/ gazlı bez vb yardımıyla temzilemek gerek.britishlerde gözyaşı kanalı dar olduğu için yavruyken olan bir sorunmuş

BalliBadem

Cinsiyle alakalı bişey (çapaklanma çoğu kedide zaten olur akmayı kastediyorum) göz temizleme suyu alıp silin düzenli

ugurkoker

bu arada belirtmek isterim ki,tek gözde oluyorsa,kızarıklık,veya gözlerde simetri-renk-boyut farkı vs varsa bir veterinere götürün.benim dediğim her iki gözde normal gözyaşının akıp oraa çapak yapması

ekerbicereda

Veterinere götürdük parazitten olabilir dedi tam 2 aylık olmadığından yaptırmamıştık aşıları biraz erken oldu ama iç dış aşısını yaptılar. gözleri için pek bir şey demedi enfeksiyonluk bir durumu yokmuş şuanda sizinde dediğinizi dikkate alıcam temizleme konusunda teşekkür ederim

ekerbicereda

Veterinere götürdük parazitten olabilir dedi tam 2 aylık olmadığından yaptırmamıştık aşıları biraz erken oldu ama iç dış aşısını yaptılar. gözleri için pek bir şey demedi enfeksiyonluk bir durumu yokmuş şuanda sizinde dediğinizi dikkate alıcam temizleme konusunda teşekkür ederim

gisturk

veterinerimiz bize genta damlasını önerdi. çok memnunum.

ekerbicereda

Göz akmasını azaltıyor mu