Kedilerde Çok Acil Bağışıklık Güçlendirme Yöntemleri

aslihan_e
aslihan_e

1422 Puan

Sokak kedilerine bakıyorum. Yavrularımdan 6 aylık olanlardan biri öldü. Çok uğraştım ama kurtaramadım. Belirtiler gençlik hastalığına birebir uyuyor ve çok bulaşıcıymış. Tehlikede olan kedilere aşı yaptırılamıyor. Bu hastalık ağız yarasıyla ortaya çıkıyormuş ve diğer 2 kardeşinde de ağız yarası var. Birinde burun akıntısı da var. Kalan 5 yavru büyük risk taşıyor. Bildiğiniz şunu yerse bağışıklığı artar dediğiniz besin var mı kediler için? Mesela keten tohumunda omega 3 varmış ama ne kadar yedirmeliyim bilmiyorum. Ayrıca hesaplı öneriler olması lazım ki baktığım tüm sokak kedileri faydalansın. Lütfen bilgisi olmayan yazmasın ve pahalı vit. İlacı ve mama önerisi yapmayın. Sizin kedinizin vitamin alması için yedirdiğiniz besinler neler? Benim de verdiğim balık tavuk dışında. Bizimkiler et yemiyorlar sevmiyorlar nedense. Normal eczanelerde satılan vitamin ilacı önerisi vs yapabilirseniz sevinirim. Hem insanlarda hem hayvanlarda kullanılan doktora yazdırabileceğim vitamin bilen var mı? Keten gibi bitki tohumu vb yiyecek biliyor musunuz kediler için?


13 CEVAP

110965
110965

704

Rusya ve Ukrayna üretimi olan vitamin iğneleri var. Kombin olarak kullanılıyor. Rusya’da ucuz fakat burda pahalıya satıyorlar. Ben 5 kediye yetecek kadar aldım. 1200 lira tuttu. İsterseniz aldığım yerin telefonunu veririm. Ayrıca zylexis diye bir iğne var. Veterinerlerde bulunuyor. Fakat 1 kediye birinci, üçüncü ve yedinci gün olmak üzere üç doz gerekiyor. Tanesi 80 lira. 5 kedi için o da 1200 lira tutuyor. İmuneks de iyi ama bağışıklığı yükseltmesi için uzun zaman kullanman gerekir. Senin vaktin yok. Hastalık başlamış çünkü.


Gelyahron
Gelyahron

117766

Balık konusunda bir çok makale yazılıyor. Bildiğiniz gibi baliklarda ağır metal oluyor. Özellikle boğaz ve kıyı kesimlerde yakalanan balıklarda yüksek miktarda agir metal var. Mümkün olduğunca balıktan uzak durun derim. Tavuğu haşlayıp verebilirsiniz kedileriniz sevecektir. Ve size önerim ZERDEÇAL. Hem doğal hem ucuz. Toz olarak mamanın üstüne serpin. Çok fazla olmamak üzere ölçünüzü iyi ayarlamanız gerekir. Çok güçlü etki ettiği için fazlası yarardan çok zarar getirir. Normal bir aspirinin 1/4 u kadar (göz kararı).Yalnız tadı baskın olduğu için mümkün olduğunca hemen yemesini sağlayın. Zerdeçalın faydalarını saymaya kalksam buraya kitap yazarım ama bağışıklık ve bilhassa antiflematuar ve antibiyotik etkisi en iyi antibiyotikten daha iyi. Zaten iki gün içinde vucuttan toksit maddeler atılmaya başladığında farkı göreceksiniz. Şifa olması dileği ile


mavitilki
mavitilki

11064

Eğer gençlik hastalığından şüpheleniyorsanız en kısa sürede veterinere götürerek bundan emin olun. Parvo virüsü çok bulaşıcıdır ve açıkta çok uzun süre yaşayabilir. Kedilerin karantinaya ayrılması gerekir. Özel bir bakım istiyorlar bu dönemde. Kefir, yoğurt, ayran verilebilir bağışıklık güçlendirmek için. Aşırıya kaçmazsanız ishal yapmaz. Kedi vitaminlerini de deneyin çok çok pahalı şeyler almayın tabii. İlaç gibi kullanılan benim bildiğim bir tek N&D kitten var bu da bütçeye uygun bir mama değil. Zaten ilaç da değil. Besin değerleri çok iyi olan bir mama.


lwb
lwb

120019

Imuneks ve Immun44, burdaki forumlarda da araştırabilirsiniz.
Ben de imuneks takviyesini kullanıcam kedimde


Gelyahron siz ilaçları kutu şeklindemi aldınız, tekli flokon olarak mı?


Gelyahron
Gelyahron

117766

Bağışıklık için birebir bir takviye besin var
NBL OPTIMA ATP 3-10 yaş icin. Eczanelerden temin edebilirsiniz. Fiyatı yaklaşık olarak 70-80 lira. İçinde 20 adet var. Sabah akşam evde yaptığınız yoğurt ( sok marketlerde prebiyotik maya var onunla mayaladiginiz yoğurdu) ile karıştırıp verebilirsiniz. Sindirimi muazzam güçlendirip emilimi arttırıyor. Asla ve asla hazır süt ürünlerini vermeyin. Bilhassa süt vermeyin. Verecekseniz bile aynı oranda sulandırıp öyle verin. Ayrıca B12 vitamini var. Yalnız siyonakobalamin olanından almayin. Benim kullandığım Solgar B12 metilkobalamin tavsiye ediyorum. Hem kan yapımını destekliyor hem de sinir hucrelerini destekleyip enerji veriyor. Zaten ilk hapta fayda göreceksiniz.


Cuneytelgok
Cuneytelgok

726

Kefir,zerdaçal,karabiber karışımını verebilirsiniz.Her evcil hayvanda bağışıklığı güçlendirir.Kediler çok seviyor kefirden dolayı.


aslihan_e
aslihan_e

1422

Çok teşekkürler deneyeceğim.


Benim baktığım yavru sokak kedilerinden birkaçında da ağızlarında yara vardı. İki tanesini fark ettiğimde çok geç kalmıştık maalesef o ikisinin tüm ağzını kaplamıştı virüs ve öldüler. 2 tanesinde de biraz vardı ve neredeyse kendiliğinden geçti diyebilirim, ben ayrı ilaç alamadım sadece günde bir kere ND kuru mama ve yoğurt haşlanmış tavuk falan vermiştim. Bunun gençlik hastalığı olduğundan emin miyiz? Yetişkin kedilerim ve diğer yavru kedilerim sapasağlamlar çünkü. Birkaç kişiye sormuştum bu yaraların nedeni ne diye çöpe girip çıktıkları için diyen oldu herpes virüsü diyen oldu ben de tam bilmiyorum bu hastalığın nedenini. Bağışıklıklarını güçlü tutmak için bana polivit önermişlerdi. Eczaneden alabilirsiniz günlük bir cc içirebilirsiniz. Ben de eğer burdaki fotoğraf yarışmasını kazansaydım en düşük fiyatlı multivitamin tozunu ve c vitaminini alacaktım eğer siz alabilirseniz alın bence.


Gelyahron
Gelyahron

117766

Biz NBL optima probiyotik olarak 2 farklı çeşit kullanıyoruz. 3-10 yaş atp serisi Nescafe poşeti gibi oluyor toz halde. Öteki hap şeklinde oluyor. Hangisi iyi derseniz hap şeklinde olan daha iyi. Özellikle ev yapımı yoğurt ile muazzam oluyor. Şunu hatırlatmak isterim; zerdeçal diskiyi sivilastiriyor. Bunun sebebi de kedilerde biriken toksit maddelerin emilim yapılmadan atılmasıdır. Zerdeçalı çay kasiginin ucu ile (çok az) yaş mama ile iyice karıştırıp veriyoruz. Karaciğer sağlığı için çok faydalı. Bir hafta gözlemleyin, tüy dökmeye başlayacaktır. Endişe etmeyin yerine daha sağlam tüyler geliyor


Gelyahron
Gelyahron

117766

Nbl optima hap şeklinde olanı yoğurda karıştırmadan önce iyice ezmeniz gerekiyor zaten süt kokulu kediniz severek yiyecektir. İçme suyunu mümkün olduğunca kaliteli su olarak verin. Musluk suyu kullanmayin


bademthecatt
bademthecatt

119540

İmuneks verebilirsiniz daha uygun fiyatlı olarak polivit yavrulara 0.5 cc yetişkin kediler 1.5cc verebilirsiniz günde


ben immun44 veriyorum hergün 1cc kadar, ad mama da cok etkili deneyebilirsiniz


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 1268 Görüntüleme
  • 13 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 32404 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR