Kedim İshal Yoğurt Verebilir Kıyım?

Busemeawww

2 aylık yavru bir kedi buldum sokaktan sanırım komşular yaş mama vermiş kedi ishal olmuş annesi öldüğü için ben sahiplendim yoğurt versem daha çok ishal olur mu?

6 CEVAP

mavitilki

Yoğurt değil de ayran içirin tabii abartmadan. Tavuk haşlayıp ılık tavuk suyuyla verebilirsiniz ince ince didilmiş tavuk göğsünü ya da kuru mamasına ılık su koyabilirsiniz. Parazit varsa parazit yapmış olabilir, soğuk yemiş olabilir. Zamanla toparlayacaktır bağırsakları. Kan yoksa çok endişelenmeyin. Yine de veterinere götürmekte fayda var. (NOT: parazit sağaltımı için iç parazit hapı veriyorlar bu hapı aldığında kediniz kanlı kaka yapabilir bu çok normal parazitler temizleniyor endişelenmeyin)

Busemeawww

Bir kaç dakika önce kaka yaptı ve kan var yarın veterinere götüreceğim hem kakasinda ishal var hem de normal bir şekilde kan geliyor sizce şu anlık ne yapmaliyim?

Busemeawww

  • kakasinda kan var

mavitilki

Şu an bir şey yapamazsınız gece gözlemleyin sıcak tutun yarın hemen veterinere götürün. Kan tehlike habercisidir. Allah korusun.

Busemeawww

Çok teşekkür ederim iyi günler

mavitilki

Rica ederim geçmiş olsun :)