İc Parazit Olan Hamile Kediye Aşı Yapılırmı?

Aylnelf

Yakında dogum yapacak olan kedim iç parazit lavrasi döküyor. Bulasici oldugunu soyluyorlar. Evde cocuk oldugu icin korkumdan balkona kapatmak zorunda kaldim çok üzülüyorum. Aşı yapilmaz diyorlar. Lütfen yardım edin. Ne yapacagimi bilemedim. :(

8 CEVAP

Demet357

Merhaba iğneye aslında gerek yok sitraks diye bir şurup var ondan her gün 1-2 damla verebilirsin ben de kullanıyorum

Aylnelf

Bebeklere zararı olduğunu söyluyorlar

Anonymus552223

Size diskiyla temas ettiginiz elinizi agziniza surmediğiniz surece bulasmaz. Havalar serinleri balkona kapatmayin bence. Zehir orani dusuk ic parazit ilaclari da var bildigim kadariyla

Berra2000

Hamile olan kediye parazit yapılmaz asla bu yola girmeyin neden aciliyeti var ki bu kadar prazit in ha parasit döküyorsa vet e götürün ama yapılmaz. Milanın aşı zamanı geldi şüphelendik ulstrason yaptık kedi hamile çıktı paraziti erteledik

Berra2000

Peki siz kediye hiçmi parazit yaptırmadınız düzenli aşı olan bir kedi nasıl parazit döker ki siz düzenli aşı yaptırmamışsınız bence asıl tehlikeli olan evde çocuk varken düzenli kedi aşısı yapılmaması ve balkonda tutmak ciddi bir işkence iyi bir veterinere gidin gereğini yapacaktır

beautifulcat

Bir damla vardı, adını hep karıştırıyorum, oldukça güvenli bir ilaçmış, hekiminize sorarak uygulamasını yaptırabilirsiniz belki.

beautifulcat

http://2kedi2aslan1ev.com/bayerden-ic-parazitlere-evde-cozum-profender-kedi/ şu linkte detaylıca açıklamış ancak siz veteriner hekiminize muhakkak danışın. belki daha güvenli bir çözüm önerir.

BalliBadem

Biberiye yağı kullanın