Mama Probleminden Bıktık

betulaltundal

Arkadaşlar mama konusunda asla istediğim gibi bir mama bulamıyorum bir sürü yorum okuyorum bir sürü içerik araştırıyorum ama yok. 3 yaşında kısır ve tekir bir kızım var. Bebekliğinde proplan aldım birkaç ay, daha sonra araştırıp ND kullanmaya karar verdim. Uzunca bir süre Nd tavuklu yedi ve 5 ay kadar orijen ve acana'yı sırayla denedik çok ağır geldi, veterinerimiz de bu mamaların dışarı çıkıp gezen hareketli ve aktif kediler için daha uygun olduğunu evden çıkmayan kediler için ağır olabileceğini söyledi ve tekrar nd mamaya döndük. Ancak Nd son zamanlarda kızımda kepeklenme yapmaya başladı, tüy sağlığı için tablet ve furminatör kullanmama rağmen dehşet tüy döküyor ayrıca dişlerinde de sararmalar var. Royal canin, proplan ve diğer ucuz mamalarla ilgili çok kötü yorumlar okuyorum ve gerçekten içeriğinde gerçek et bile bulunmayan tahıllı mamaları da dayamak istemiyorum önüne. Kendim de hazırlayamam yemeğini hiç vaktim olmuyor . Uygun bir mama arıyorum tıkandım kaldım. Hill's Adult Sterilised Kısırlaştırılmış Ton Balıklı Yetişkin Kedi Maması deneyen oldu mu içeriği berbat mı ya da tavsiye edeceğiniz mama var mıdır yorumda bulunursanız çok sevinirim.

26 CEVAP

limis

Ben de gecen sene yana yakıla mama arıyordum sizin gibi. Kullanmadım kalmadı herhalde. Brit Care eğer yerse daha iyi ama her kedi yemiyor. Biz missy almıştık 2 günde bi 3 5 tane yiyip gidince 2 kilo mama disardakilere yedirdik. onlardan bile yemeyenler oldu

Fatiko

Dermatolog veterinerlerinden biriyle yazacaktım

Fatiko

Ayrıca tavuklu mama almayın balıklı alın

betulaltundal

Ya aslında bunu düşündüm furminatör yüzünden tahriş mi oluyor acaba derisi diye çok hafif tarıyorum onunla ama yine de taradıktan sonra artıyor kepekler. Ben de dipteki tüyleri de aldığı için iyice beliriyor kepekler diye düşünmüştüm. Bunu da araştıracağım

betulaltundal

Brit Care, Sanabelle, Fitmin ve Hill's arasında bir kıyas yapmaya çalıştım. Genel olarak kısır kedi mamaları tavuklu ama Hill's balıklı o yüzden çok sıcak bakıyordum ancak içerisindeki balık gerçekten çok az, nasıl bu kadar çok iyi yorum almış mama kullanıcıları tarafından bilmiyorum. Sanabelle mamanın proteini %29 çok düşük geldi onu eledim. BritCare mamada da içeriğindeki et çeşidinden emin olamadım. Şimdilik Fitmin mamaya çok sıcak bakıyorum, keşke balıklısı da olsaydı. Belki hem Hill's hem de Fitmin alır ikisini de bir dener öyle karar veririm. Çünkü ND bana öğretti ki mama çok güzel içeriğe de sahip olsa bazı kedilere yaramıyor o yüzden Hill's'e de şans vereceğim. Vetoskin'i de mutlaka sorup alacağım veterinerden teşekkür ediyorum herkese.

cigdemcnkc

Çiğ beslenmeye geçin en sağlıklısı bu

dilaraxx

zor mama beğeniyorlar sürekli mama değiştiriyorum ama zorla yiyor kolay kolay beğenmiyor

pinarcaya

Kediniz kilo almaya musait degilse fitmin mamanin aomonlu indoor mamasina bakabilirsiniz. Sadece yagi kisirlastirilmis mamaya gore biraz fazla.

betulaltundal

Müsait maalesef:/

Deliladilan

içerisinde ton balığı olmayan bir mamaya nasıl ton balıklı diyebiliyorlar aklım almıyor. bu fiyata daha güzel mamalar var. **profine **deneyin derim.

hill's içeriği;
Öğütülmüş Pirinç
Potasyum Klorid
Glutenli Mısır Unu
Balık Yağı
Biberiye Özü
Hayvansal Yağ
Kurutulmuş Tavuk proteini
Hindi Proteini
Vitaminler
Mineraller
Kurutulmuş Tuna Proteini
Öğütülmüş Mısır

BalliBadem

Fitmin e bi bakın derim