Mama Probleminden Bıktık

betulaltundal

Arkadaşlar mama konusunda asla istediğim gibi bir mama bulamıyorum bir sürü yorum okuyorum bir sürü içerik araştırıyorum ama yok. 3 yaşında kısır ve tekir bir kızım var. Bebekliğinde proplan aldım birkaç ay, daha sonra araştırıp ND kullanmaya karar verdim. Uzunca bir süre Nd tavuklu yedi ve 5 ay kadar orijen ve acana'yı sırayla denedik çok ağır geldi, veterinerimiz de bu mamaların dışarı çıkıp gezen hareketli ve aktif kediler için daha uygun olduğunu evden çıkmayan kediler için ağır olabileceğini söyledi ve tekrar nd mamaya döndük. Ancak Nd son zamanlarda kızımda kepeklenme yapmaya başladı, tüy sağlığı için tablet ve furminatör kullanmama rağmen dehşet tüy döküyor ayrıca dişlerinde de sararmalar var. Royal canin, proplan ve diğer ucuz mamalarla ilgili çok kötü yorumlar okuyorum ve gerçekten içeriğinde gerçek et bile bulunmayan tahıllı mamaları da dayamak istemiyorum önüne. Kendim de hazırlayamam yemeğini hiç vaktim olmuyor . Uygun bir mama arıyorum tıkandım kaldım. Hill's Adult Sterilised Kısırlaştırılmış Ton Balıklı Yetişkin Kedi Maması deneyen oldu mu içeriği berbat mı ya da tavsiye edeceğiniz mama var mıdır yorumda bulunursanız çok sevinirim.

26 CEVAP

lwb

sanabelle,naturea gibi mamalara baktınız mı? İyi mama olduklarını biliyorum içeriklerine ayrıntılı bakmadım

Tüy sağlığı için vetoskin kullanabilirsiniz. Mama olarak da fitmine de bir bakın derim.

Faytekin

Ben Naturea somonlu kullanıyorum şuan tavsiye de ederim,benimde bi erkek bi dişi kısır kedim var,ikiside severek yiyor,içeriği de kısır kediler için gayet dengeli,ayrica dişler içinde etkili bir mama,tüy sorunu bende de vardı veterinerin önerdiği Vetri-Science derma-hairball ile 3 günde çözdük, şuan sıfır tüy dökümü diyebilirim,bunu da tavsiye edebilirim.

betulaltundal

teşekkür ederim hemen inceliyorum

Utkan92

Valla bıktık aynı dertten

limis

hills kediler seviyor sevmesine de cok agir derecede tahil kokuyor. bi de doyamiyorlar mi nedir cok yiyorlar onu.

Berra2000

Ben proplan orjinal kitten tavuklu kullandım vet tavsiyesi ile söylediğiniz hiç bir şikayet yok üstelik bir kedide değil 30kedide de aynı gözlemledim fakat ben barınak gönüllüsüyüm benim baktıklarım sokak canlısı cins kedi ise çok fikrim yok. bir cins kedi vardı ondada yine iyi sonuç verdi american shorthair blu barınağa atılmış 6aylık yavru idi

Emrondre

Aynı durum bende de var nd kullanıyorum ama nedense son aldığım nd yide kızom koklayıp iki bakıp gidiyor balıklı mama kullanmama rağmen kepeklenme ve tüy dökümü var mama konuşunda bende ne edeceğimi şaşırdım

Fatiko

Kesinlikle farmina tör kullanmayın, geçen istanbulun en iyi dermatolog verilerinden biriyle görüştüm. Tüyleri yolluyor ve dökülmeye sebep oluyor vetoskin kullanın

betulaltundal

onlara bakmadım şimdi hills denemeyi düşünüyorum ama deneyen birileri yazarsa çok sevinirim. dediklerinize de bakayım naturea aklımdaydı aslında

PiremsesKutsi

Bizde aynı sorundan müzdaripiz, ama bizimki hiçbir mamayı beğenmiyor...

betulaltundal

valla bizimki de acana ve orijeni zor yemişti. hills denemeye kesin kararlıyım bakalım onu sevecek mi somonlusunu çok seviyormuş çoğu kedi

betulaltundal

benim kızım da tekir. proplan sizin kedilerinize iyi gelmiştir muhakkak ama çok fazla kötü yorum okudum içim rahat etmiyor o mama konusunda maalesef :/

Berra2000

Bu yaramazın tüylerindede biraz sorun var verdiğiniz mama sanırım vitamin açısından çok yeterli gelmemiş sağlık bence tüylerden başlar tüyler muhteşem durmalı yoğun olmalı ipek gibi durmalı guruplaşma akabinde keçelenme olmamalı. Bu yaramazda tüyler guruplanmaya başlamış

betulaltundal

Fitmin markasına da şimdi bakacağım teşekkürler. Brit care mi Hill's mi daha tercih edilebilir acaba ?