Köpek Bizi Takip Ediyor...

NZI

Merhaba,
Bizim mahallede bir tane siyah beyaz köpek var, sanırım cins köpek ama tam emin değilim sokak köpeğine benzemitor. Her zaman bizi okula kadar takip ediyor. Köpeğe orda yaşayanlar bakıyor, dışarda. Arkadaşımın evinin önünde bakıyorlar, ilk önce onları takip ediyor, eve dönerken bizi görüyor ve bizi takip etmeye başlıyor. Takip ediyor ama öyle böyle değil okulun resmen içine girmeye çalışıyor, ordaki güvenlik müdhale etmese girecek. Oradaki insanları da takip ediyor tanımasada. Yemek istiyor desem vermeem hem zaten ona balıyorlar (zengin biri bakıyor). Oyun oynamak istiyor desem yine onunla oynuyorlar. Tam olarak ne istediğini bilmiyorum, ama çok da dibimize giriyor. Biz ailecek hem köpekten korkuyoruz, hemze ailem izin vermiyor ellememe. Sizce onu nasıl durdurabilir. Taş atmak desem (asla) atmasak da armış gibi yapıyoruz ki gitsin hiç korkmuyor bir ara biri ona taş atmıştı taş ayağına deydi yine hiç tepiki vermedi. Lütfen yardım edin, zara vermkete istemiyorum ama benim sağlığım ve gicenliğimde önemli. Sizce onu nasıl kendimden uzak tutabilirim?

3 CEVAP

Nightcat

Neden korktuğunuzu anlayamadım. Köpekler sahiplerine çok bağlıdırlar, korumacıdırlar. Eğer ona siz de dahil hepiniz bakıyorsanız bir nevi koruma içgüdüsüyle peşinizden geliyor olabilir. Bunlar güzel şeyler, korkmanıza gerek yok aslında. Ellemenize kızıyorlarsa, madem herkes bakıyor para toplayın kuduz aşısı yaptırın, sevin hayvanı. tanımadıklarını bile takip ediyor demişsiniz, eğer aynı mahallede oturuyorsa o kişiler, ondan kaynaklı olabilir. Takip etmesinden çok rahatsızsanız bunu belirtecek bir şekilde bağırın, hissederse zaten daha uğraşmaz diye düşünüyorum

Anonymus552223

Hicbirsey yapmaz onkopek size, elleseniz de bisey olmaz. Bisey de bulasmaz korkmayin. Korumak icin geziyordur yaninizda ne guzel iste

NZI

Ona bakanlar var her gün düzenli yemeğini de veriyorlar. Aslında ben belli köpeklerden korkuyorum, bundan değil (zaten köpeğin kendisi çok tatlı nasıl korkuyim). Benim sadece ailem izin vermiyor onun bize yaklaşmasına çünkü annem zaten çok korkuyor köpeklerden, bizde genelde okula babamla gidiyoruz babamda bizi korumak istiyor. Hem ben kendisinede bişey olur diye de korkuyorum okulum ana yolun karşısında ve okul vakti çok araba var başına bişey gelirse diye çok korkuyorum.