Kedideki Uyuz Bulaşıcı Mıdır?

Kedicihanim

Kedideki uyuz insana geçer bilgisi olan var mı?

6 CEVAP

Geçebilir. Ama yoğun bakımlık etmez insanı.

Kedicihanim

Geçer mi olacak

Kedicihanim

Askerdeki sevgilime daha uzun süredir askerlik yapan biri "bu kedileri sevme 3 kişi uyuz kaptı şu an yoğun bakımdalar"demiş.

Berra2000

Barınaktayız biz uyuzlu kedi ve köpeklerimiz var her zaman eldiven takamadığımız oluyor hadi eldiven taksakta kollarımızla yüzümüzle kaldırma indirme esnasında temas kaçınılmaz oluyor. Şu ana kadar ben dahil hiç bir barınak gönüllüsüne ve çalışanına uyuz geçtiğini görmedim. Öyle böyle de değil uyuzlar sizün evlerdekine benzemez. Canlı 80kg felçli nasıl kaldıracaksın yıkama kurutma aşamasında her tarafımıza değiyor tüm heryerimizi uyuzdan dökülmüş tüyler kaplıyor. Ama velev ki geçti tedavisi çok zor değilmiş bir sabun veya şampuanı varmış ilk zamanlar bende aynı soruyu kendime ve cildiyeye sormuştum. Kalbiniz feraholsun geçmiş olsun

Berra2000

Ona bakarsanız önce vetlerin sonra barınak görevlilerinin telef olması gerekirdi veti geçtim barınaktaki manzarayı merhamet olmasa insan midesi kaldırmaz ne vakalar anlatmayım burda cahilce yorumlar hep oluyor kedi bakan çocukların büyüdüklerinde doğuramaması gibi doğa ve insan iç içe yaratılmıştır benim için en geçebilecek vaka kuduz birde parazit aşılarının aksatılmaması gerek zaten kuduz aşısıda ilk aşıların içinde eğer evde canlımız varsa sevgi ile

lwb

Geçeceğini düşünmüyorum youtubeda izlediğim videolarda insanlar kolları arasına alıp kaldırıyorlardı uyuzlu hayvanları