Tüy Sorunu

Aermia

Birkaç aydır kedim çok tüy dökmeye başladı ben büyük ihtimal mevsim değişikliğinden dolayıdır diyorum ama başka bir bilginiz varsa bu konu hakkında yazarsanız çok sevinirim iyi günler

5 CEVAP

ecenbulbul

Kediler bu dönemde tüy döker normaldir :) ama sen haftada bir yumurta sarisi verirsen ve düzenli şekilde tararsan daha az tüy dokecektir.

nirema

evet tüy dökme mevsimindeyiz :) biraz daha özenle daha çok evi süpürüp, kedinizi tarayarak ve kaliteli mamalar tercih ederek etkisini giderebilirsiniz. eğer yakın zamanda mama değiştirdiyseniz o da iyi gelmemiş olabilir. balıklı mamalar tüylerine daha iyi geliyor. ayrıca tarağınız yoksa furminator taraklarını tavsiye ederim 20-25 lira civarında bulabiliyorsunuz internette. tarmaya alıştırmadıysanız daha önceden, önüne yaş mama koyarak taramanızı öneririm(o zaman kaçmıyorlar) :)

Aermia

Teşekkür ederim

Sugar'da hiç tüy dökmediği halde bu ay dökmeye başladı veterinerimiz çok normal olduğunu Nisan ayının tüy dökme ayı olduğunu söyledi. Ben Furminatör tarak kullanıyorum ve tüy dökümü en aza iniyor çok memnunum. Ayrıca tüy dökümü çok aşırı ise vitamin eksikliğinden olabiliyormuş fakat iyi bir mama kullanıyorsanız vitamin konusunda problem olcağını çok zannetmiyorum.

Lavinya

Tavuk ve tavuklu kuru mama tercih etmeyin daha fazla tüy döküyor