Günün Fırsatları Barınaklara Bağış Veteriner Klinikleri Soru Cevap Blog Fotoğraf Yarışması

Yeni bir köpek sahiplendim ama köpegim daha önceki sahibinden şiddet gördüğü için korkuyor

BAYRAMOZCAN
BAYRAMOZCAN

370 Puan

Bu köpegi nasıl eski cesaretine kavuştura bilirim ?


3 CEVAP

Bloodofelves
Bloodofelves

685

:D Hırka mı güzel bi yatma alanı mı :D Köpekte özgüven yok diyor benden kaçıyor demiyor. Köpeğinde özgüven yoksa en iyi terapi o köpeği sosyalleştirmektir. Günde 3 defa dışarı çıkması ve bir köpekle bl bol oyanaması şart. Yaz olsa bol bol yüzdür derdim. -Köpek eğitmeniyim.


berfin_akhan
berfin_akhan

1061

ilk önce onun güvenini kazanmanız lazım, şefkatle sabırla ona zarar vermeyeceğinizi hep onun yanında olacağınızı hissettirmelisiniz, yavaş ve sakin yaklaşıp sevebilirsiniz, ona güzel konforlu bir yatma alanı hazırlayıp üstünede size ait tişort hırka vs koyarsanız kokunuza alışır ve zamanla aranızda bir bağ oluşur.


poncikprenses_2019
poncikprenses_2019

2419

Bol bol sevin okşayın, severken arada güzel ödül mamaları verin, oyun oynayın birlikte, uysal ve sevecen köpek arkadaşlar edinebileceği parklara götürün, birçok insan görebilmesi için bolca dışarı çıkarın, dışarı çıkıp insanlarla veya hayvanlarla sosyallestiginde sevdiği ödül maması varsa ondan verin, ama en önemlisi çok sevin.. köpekler çok cana yakın melekler, kısa sürede toparlanacaktır ruh hali. Ne güzel bir şey yapmışsınız bir cana kucak açmakla.. dostluğunuz güzel ve daimi olsun


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 130 Görüntüleme
  • 3 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 22890 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR