İkinci Kedinin Çok Küçük Olması Ne Yapmalıyız?

gozdeyilmaz

Arkadaşlar üç gün önce sokakta yaklaşık 2 aylık minik bir bebek bulduk iç dış parazitleri yapıldı bugünde karması yapılacak evdeki şüşkoyla 5-6 kere yan yana getirdik tabii ki büyüğe tasma taktık ne olur olmaz diye ancak diğer kedi çok küçük olduğu için tam nasıl hareket etmeliyiz bilemiyoruz birbirlerine alışsalar bile gün içerisinde yan yana koymalı mıyız tasmasız bir şekilde küçük olduğu için korkuyoruz calypso vurursa falan diye sürekli minik kedinin kapısında bir iki kere sadece vurmaya çalıştı büyük olan onun haricinde hırlayıp tıslıyor doğal olarak nasıl bir yol izlemeliyiz küçüğüde tüm gün oda da tutmak istemiyoruz

3 CEVAP

pillikontes

kedilerin birbirine alışması duruma göre 1 hafta ile 1 ay arasında değişir. yavru kediyi bi süre ayrı tutun.. önce evin kokusunu alsın alışsın kendini güvende hissetsin.. odası bikaçgün ayrı olsun sonra kafes içinde diğer kedilerin yanına götürün onlar da kokusunu alsın .. hatta yavruyu okşayın elinizi diğer kediye koklatın sonra onu okşayın elinizi yavru kediye uzatın onun kokusunu alsın .. zaman ve sabırla herşey hallolur..

berfin_akhan

kedilerin özellikle büyük olan kedinin yavru bir kediye alışma süreci biraz sancılı bir süreçtir sürekli takip etmeniz gerekiyor, birinden birine daha fazla ilgi gösterirseniz diğeri kıskanabilir ve saldırganlaşabilir, yan yana bırakabilirsiniz fakat sadece sizin gözetiminizdeyken

gozdeyilmaz

Arkadaşlar korktuğumuzdan çok daha kolay oldu birbirleriyle oynuyorlar iki gündür tabii gözlerimiz hep üzerlerinde biz yokken ayrı koyuyoruz ama miniğin dişleri yeni olduğu için biraz ısırma halinde onum haricinde kendi kendilerine arada birbirlerine pati atıyorlar ama canlarını yakacak şekilde ya da kavga gibi değiller