Kedim İshal Günde En Az 7 Kez Yapıyor

ashiyaah

Kedimi yeni evlat edindim. 9-11 haftalık. 3 gündür ishal. İlk gece eve getirirken üşüttü buna eminim gece 3 kere kustu canım. Ertesi sabah enerjik düzgün yemek yiyor su içiyor. Bu devam eden ishalin o üşütmekden kaynaklandığını düşündüm sonra mama değiştirdiği için ama hala devam ediyor. Patileri kucağıma aldığım zaman fark ediyorum soğuk, acaba bunun yüzünden mi diye düşünüyorum. Ne yapmam gerekiyor sürekli internetten bakıyorum bir sürü şey yazıyor. Bugün de kaşınmaya başladı.
Bugün peynirin kokusuna deli oldu verdim birazcık, sorun olur mu

3 CEVAP

lwb

İnternetten araştırmak yerine veterinerine götürün
İshal yavru bir kedi için çok ciddi bir problemdir, hızla ilerler ve ölümcüldür.
Kusma,ishal, soğukluk bunlar ciddi şeyler acilen bir hekimin görmesi lazım.
Sizin evde yapabileceğiniz bir şey yok

ashiyaah

Kuru mama veriyorum sadece ama götürdüm. Antibiyotik aşısını yaptı. Teşekkürler tavsiyeleruniz için

LaFaZaN

Kesinlikle veterinere götürmeniz gerekir. Belli ki üşüyor. Sıkıntısının nedenleri başka şeyler olabilir. İshal gibi durumlar da veterinerimiz haşlama tavuk göğsünü öneriyor tabi oda çok fazla olmamak kaydıyla ve kuru mamaya karıştırmak koşulu ile. Sanırım sizin ki yaş mama tüketiyor. Bence vakit kaybetmeden veterinere götürün derim.