Kedi Anuste Ara Ara Kan Diski Sonrasi

Petpet

merhaba kedim 5 aylik ancak yaklasik bir aydir diskliladiktan sonra popsunu pamukla sildigimde nadiren belli belirsiz bi kan goruyorum.fotoda da eklicem gecen gun damla sekilimdeydi.vete gittim vetetiner bagirska florasinambagli bir bagirsak rahagslzigi olabilcegni soyledi ama kedim oldukca saglikli ve istahli halsizligi yok baska vet yemegi kesim dedi.diskisi bazem bogum bogum kabiz gibi.sizce neden olabilir? su an prebiyotik kullaniyor. bilen daha once yasayan ayni durumu var mi? yada veteriner bir arkadas? napmam gerek?

1 CEVAP

berfin_akhan

sürekli kuru mama ile besleniyorsa bu durum yaşanır kalitesiz mamalarda buna yol açar, kedinize haftada bir de olsa yaş mama vermeniz gereklidir, yaş mama veremiyorsanız evde yaş mama yapmanız mümkün tavuk kabak ve havucu haşlayıp mutfak robotundan geçirirseniz gayet sağlıklı bir mama olacaktır, insanlar gibi hayvanlarında sürekli katı beslenmesi kabızlığa yol açar. Eğer bu durum devam ederse veterinere kesinlikle götürüp altında yatan nedenin bulunması gerek