Kedimde Döküntü Var

Berilyavuz

Bir bir bucuk aylık kedimin kafasında kepek benzeri toplu iğne ucu kadar bir kabuk buldum üzerinde iki tane tüy vardı mantar benzeri bir rahatsızlık olabilirmi bulasıcı mıdır sadece iki kez gördüm bunu

3 CEVAP

qqubra

susama benziyor ise döküntü değil parazittir.deri gibi ise ki bugune kadar hic duymadim ve görmedim şahsen,bütçeniz uygunsa veterinere götürün bi baksın.
tüylü oldukları için deri hastalikları ya mantar,dışparazit ya da uyuz gibi oluyor.
mantar ise zaten bolgesel daire gibi açıklık/kellik oluşuyor.onu da başka kediden kapar.birkac gün gözlemleyin...

Berilyavuz

Veteriner biraz sorun ama ilerlerse götürücem belli bir dökülmede falan bulasıcı olmasından da korktum

Berilyavuz

Aynı kepek gibiydi ama belirli bir bosluk yok baktıgımda