Acill Bakarmısınız

bngs

kedilerin burnu ıslak olur ama kedimin burnu 1 haftadır kuru hava soğumasından mı nedir ev birazda soğuk aşısınıda 2 aydır yaptıramadım bi sorun varmıdır

4 CEVAP

Melsacolk

veterınerıne sorun daha kesın cevap verebılır.

Ev soğuksa su az içiyor olabilir. Yeterli su içip içmediğine dikkat edin. Yemeğini iştahlı yiyorsa hasta değildir. Su içmeye teşvik etmeye çalışın. Ilık su deneyin. Suyunu sabah akşam taze koyun. Yine az içiyorsa yağsız tavuk suyu, et suyu ya da sevdiği bir kıyılmış mamayı sulandırıp verin.

pillikontes

kedinizin burnu kuru ise ateşi olabilir. ateşi olup olmadığını anlamak için kulak arkası patileri ve karın bölgesinden dokunarak sıcaklığını anlayabilirsiniz eğer elinizde civalı ateş ölçer var ise makat kısmından poposuna hafif şekilde değdirip ateşini ölçebilirsiniz.. ateşi 39,9 u geçmemesi gerekiyor.

berfin_akhan

Su tüketmiyor olabilir veya üşütmüş olabilir eğer bu durum devam ederse veterinere göstermenizde fayda var enfeksiyonel bir durum olabilir aşıları yapılmadığından