Kedi Ve Kuş Anlaşabilir Mi?

Yaklaşık 9 aydır bizimle birlikte olan bir kuşumuz var. Kedi de sahiplenmek istiyorum, bulabildiğim en küçük yavruyu alacağım alışmalarının kolaylaşması için. Kedi kuşa bir şey yapar mı sizce? Ya da nasıl bir yol izlemeliyim alıştırma konusunda

11 CEVAP

yasminackz

Ne kadar alışırsa alışsın onların doğasında var ne zaman ne yapacakları belli olmuyor maalesef alıştı dersiniz bir anda yiyiverir vallahi

Bellasmom

Kedi ve köpeğin anlaştığını gördüm ancak kedi ve kuşun anlaşabileceğini hiç sanmıyorum. Bir yakınım da kedisi varken kuş almıştı kedisi sürekli kafese atlıyordu. Ayrıca kedi, kuşa fiziksel temasta bulunamasa bile kuşlar kedinin üstüne gelmesinden korkup ölebiliyorlarmış.

Lilaan

Ben cok zorlaniyorum ayni odada birakamiyorum tek basina kaldiklarinda kafese atlamaya calisiyor kus kafesten ciktginda kedi arkasindan takla atiyor yakalayip gommek icin :)

Anonymus552223

Kediden kediye gore degisir ama kucukler daha cok saldiriyor oyun amacli

Anonymus552223

Size kisirlastirilmis, yaşli bir kedi lazim.

Melsacolk

Kediye gire degisir yavru alirsaniz alışır. Benim baligim var kucuk kedim gelince hicbirsey yapmadi hala yapmiyor. Zamanla alışıyorlar. Ama sizin de surekli takipte olmaniz gerekiyor.

Lilaan

Bu durumu asmis bir kedi sahibi lutfen banada yardim etsin :)

gizemaksak

4 muhabbet kuşum var. Kedim onlara zarar vermiyor. Arada gözden kaybolduğunda bir bakıyoruz kuşları izlerken uyuyakalmış

BalliBadem

Alışsa bile kuşu salmamak gerek aynı odada uçan şeylere zaafları var

Arkadaşlar benim anladığım kadarıyla bu biraz da şans işi.. kedinin kişiliğiyle ilgili. Ancak kuşa bir şey olmasını ne yazık ki göze alamayız. Ayrıca yanıt veremediğim için ayrıca yazamıyorum herkese: bana kısırlaştırılmış yaşlı bir kedi olması gerektiği söylenmiş, bence bu alışmayan kedilerin zarar verme olasılığı çok daha yüksek ayrıca bir yavru alıp onun bizle büyümesi varken ne yazık ki ömrü bir yavruya göre kısa kedi almayı düşünmüyorum.. teşekkler gelen ve gelecek tüm cevaplarınız için

Ayrıca da kedi varken kuş almakla kuş varken kedi almak biraz farklı şeyler :) elbette kedinin sahiplendiği bir evi varken oraya gelen avcılık içgüdülerini tetikleyecek küçük bir canlı olursa hiç iyi olmayabilir. Neyse, umarım alıştırabilirim elbette gözetim altında