Tuvalet Öncesi Miyavlama

dilanabanoz

3-4 aylık erkek kedi. tuvaletine girip kumunu eşelemeye başlıyor sonra kısık sesle miyavlıyor sonra tuvaletini yapıp çıkıyor. 2 hafta oldu geleli her girdiğinde böyle yapıyor ama her gün kaka yapıp yapmadığını kontrol ediyorum ve yapıyor kabız olduğunu zannetmiyorum. çişini de bolca yapıyor maşallahı var :) hareketliliğinde de bi sorun yok koşuyor oynuyor atlıyor acaba sorun ne olabilir

15 CEVAP

Kevserhaksever

Benimde 4 aylık erkek kedi kakasini yapmadan önce kum kabini eşelerken miyavlar. Herhangi bir sorunu olduğunu sanmıyorum sürekli veteriner muayenesi de yapılıyor.

golsahyildirim

@mishapamuk
Bu soruyu ben de daha önce sormuştum, kakasını veya çişini yaparken değil-kumunu eşelerken miyavlıyordu. Hiçbir sıkıntımız yok şu an, pelete geçiş yaptım onda da aynısını yapıyor :D Ne zaman ve nasıl miyavladığına dikkat etmek önemli.

Maumau

İşin tuhaf yanı şu belirtileri internete yazsanız neler cıkar allah bilir. Bence bi sıkıntjsı yok. İdrar yollarında sıkıntısı olan kedi bağırmayı geçtim çoğu zaman kaka da yapamıyor geçmişte bu durumu yaşamıştım. Hatta evin içine yapıyorlar genelde kuma yapmadan. O yüzden bunu alışkanlık haline getirmiş olabilir. Benim kedimde de şu durum var. Çişini yapar sonra gider gene yapar ama ne bağırır ne başka bişi. Bazen şımarıklıktan böyle yaptıkları oluyor. Çünkü biz de daha 2 hafta önce veterinerdeydik genel bi gözünden varıncaya kadar kontrol edildi. Elle sistit başlangıcı var mı yok mu vet ona da baktı

ugurkoker

Benim kedi de miyavlıyor

Böbreklerde taş olabilir. Bir çok sebebi olabilir.

mishapamuk

Selam,

Bu hareketlerinden kaynaklı herhangi bir problem yaşadınız mı?

mishapamuk

@golsahyildirim benimki tuvaletine girmeden miyavlıyor, içeri girince ses seda yok. çişini kakasını yaparken izledim hatta surat ifadesinde anormallik yok.

golsahyildirim

Kumuyla ilgili hoşlanmadığı bir durum olabilir mi acaba? Patisini acıtıyor olabilir demişti birisi bana, mantıklı gelmişti. Kum seviyesi az geliyordur, kokusunu sevmiyordur vb. gibi durumları düşünebilirsiniz :)

benim kedimde miyavlıyor. kakasını yaptıktan sonra hemen temizlememi istiyor o yüzden de kakasını yaptığını bana duyurmak için bağırıyor :)

idrar yollarını üşütmüştür . çiş yapsa da sancılı yapıyordur. Veterinere götürebilirsiniz tahlille anlaşılır. Antibiyotik başlayabilir

dilanabanoz

şimdi de yeni bir ritüelimiz var tuvaletinin başına gidiyor kapısında yüksek sesle miyavlıyor bana duyurmak ister gibi... gidiyor geliyor durup durup bunu yapıyor sonra bir ara gidip tuvaletini yapıyor hiçbir sorun yok gibi ama anlam veremedim

dilanabanoz

3,5-4 aylık şuan kızgınlığa bu kadar erken girmiş olma ihtimali var mı acaba? başka herhangi bir belirti göstermedi ama...

Nightcat

Kızgınlığa erken girenler hatta daha 5-6 aylıkken hamile olan kediler de gördüm ama veterinere danışın isterseniz.

Kedisever80

Üriner Rahatsızlık Olabilir Veterinere danışın taş varsa Büyümeden Müdahale edilsin.

golsahyildirim

Kedim kakasını çok derine gömüyor, birçok zaman pelet ya da kum yeterli gelmiyor sanıp miyavlıyor sanırım :D Takviye yapmaktan yoruldum....