Kaka Problemi Dayanılmaz Bir Hal Almaya Başladı

Herkese selamlar. Mayıs ayında doğduğu söylenen bir kediye sahibim. Felicia mama kullanıyorum (hipoalerjenik). Kedim temmuz ayından beri kimi zaman ayaklarına veya poposuna kaka bulaştırıyordu. Ancak şu sıralar iş tamamen çığırdan çıkmış durumda. Öyle ki neredeyse her gece her tarafını kirletir oldu. Yaş mama veriyorduk dokunuyor dedik vermez olduk (Hills ve ND yaş mama verdim). Çok yiyor ondan olabilir mi dedik artık porsiyon porsiyon ve az az veriyoruz. Ancak istisnasız her gece, çok aşırı büyüklükte kaka yapıyor. O saatlerde uyuduğum için sabah fark ediyorum durumu ancak o saate dek kesinlikle kendini temizlememiş oluyor. Anlam veremiyorum. Bu sabah uyandığımda arka bacakları, karın bölgesi, patileri, kuyruğuna kadar her yeri pislik içindeydi ve sanki hiçbir şey yokmuş gibi davranıyordu. Bu sorun neden kaynaklanabilir? Çıldırmak üzereyiz artık ciddi anlamda yıprandık ve ne yapacağımızı bilemiyoruz

4 CEVAP

yaş mama kesinlikle dokunuyor benim kedime de. O nedenle veremiyorum. en iyisini de denedim hem ishal oldu hemde pis kalktı. Veterinerinize gidip bağırsak düzenleyici probiyotik vermesini isteyebilirsiniz. Bir sürede sadece kuru mama ile devam edin. Ayrıca reflor de düzeltiyor bize veterinerimiz verdi.

Fatiko

Dr a danışıp bir süre reflor verin ayrıca yaş mama verecekseniz bile id sindirim sistemi düzenleyici yaş mamalar var ondan alın bir kutuyu 2 güne ve öğünlere bölün

dilaraxx

bizim kedi de başta öyleydi sonra düzeldi

Sudeckmkc

Öğünleri saatli verin siz uyanıkken yapsın ki gece yapmaya ihtiyaç duymasın. Sabah siz uyanıkken de alışana kadar bekleyin başında her tuvaletten çıktığında eğer kirliyse oraya biraz su püskürtün suyu yalarken kendini de temizleyecektir böylece alışır