Saldirgan Yavru Kedi

kbrozd

merhaba yaklasik 15 gun once atölyemizde tahtalari arasinda yavru bir kedi bulduk 5-6 haftalik en fazla. cok korkmus ve kendine yaklastirmiyordu. bir sekilde iceriye dukkana aldik kacti dolaba saklandi ve 15 gundur kendine ellettirmiyor. biz varken cekmecede saklaniyor biz gittigimiz zaman cikip yemegini yiyip tuvaletini yapiyor. henuz hic disarda gormedim hep cekmecede ve yemek vermek icin elimi uzatsam dahi hemen saldiriyor ne yapmaliyim
nasil alistirmaliyim

2 CEVAP

mavitilki

Zaman verin ona. Belli ki bir şeylerden korkmuş ce insanlarla kötü sosyal etkileşimler yaşamış. Sınır dönemlerinde kediler sosyal yeteneklerini 2-7 hafta arası kazanır. Yine de 12. haftaya kadar alıştırılabilirler. Beslemeye devam edin. Odadan o çıksın diye çıkmayın. Varlığınıza kokunuza alışsın. Kendi yaklaştıkça elinizden besleyin. Yumuşak sesle konuşun, yavaş hareket edin ve yanına oturun. Mümkün olduğunca küçük olmalısınız.

kbrozd

dolabın çekmecesinde duruyo ben daha baska biyerde hic gormedim :)) bugun onu buldugumuz yerde kardesinide bulduk ama o hic saldirgan degildi cok acti resmen teslim oldu onuda aldık ayni odadalar hatta ayni dolapta saklaniyorlar yeni buldugumuz cok sakin birbirlerine zarar vermezler umarım