Kedimin Ağzına Yemek Yerken Dişine Takılıyor Ve Ağzı Kötü Kokuyor Acaba Yaş Mamadan Mı???

dilaraxx

daha çok yaş mama veriyorum kuru mamayı yemiyor yada çok az yiyor su içtiğini çok nadiren görüyorum

3 CEVAP

mavitilki

Yaş mamaya alıştığı ve eninde sonunda alacağını bildiği için yemiyor. Kuru mamayla karıştırarak verebilirsiniz. Böylece alışır. Yaş mama içinde su oranı çoktur bu yüzden su içme gereği duymuyordur. Ayrıca yaş mama dişte tartar yapar o da ağızda koku yapar. Kuru mamadan sonra diş fırçalama ve ağız bakım duyu kullanma alışkanlığıyla tartardan kurtulabilirsiniz.

BalliBadem

Yaş mamadan dolayı su içmesine gerek kalmıyor ki doğalarındada az su içerler yaş mamayı 2 güne 1 verebilirseniz ideal bi düzen olur

dilaraxx

yani şöyle bir şey var kuruyla karıştırıyorum biraz yesin diye ya ayıklıyarak yiyor yediği zaman da dişine takılıyor bağırıyor işte veterinere götürecem ama sıkıntı işte gidene kadar ilerlemesin de