Kedimi Yeni Mamaya Nasıl Alıştırabilirim

5 aylık bir kedim var şuana kadar royal canin ile besliyordum , ara sıra da tavuk ve balık veriyorum . Tavuk ve balığı iştahla yiyor , kuru mama yesin diye etrafında koşuyorum .Bir kaç gün önce daha sağlıklı olduğu için orijen kuru mama aldım . Ama ne yaptıysam bir türlü yemedi . En sonunda ton balığıyla karıştırdım öyle yedi . Orijenin protein oranı yüksek olduğu için ton balığıyla karıştırınca ağır gelmesinden korkuyorum . Kedimi yeni mamaya nasıl alıştırabilirim . Önerilerinizi bekliyorum

3 CEVAP

zcerenoktay

Kediler biraz inatçıdır. Royal Canin daha lezzetli geliyordur orijene göre. Biraz beklemelisiniz ve mama dışında başka bir şey vermemelisiniz. Eğer hiç yemiyor ise Royal Canine geri dönün ve ev yemeği vermeyin.

En iyi çözüm yarı yarıya eski mama ile yenisini karıştırmak ben böyle alıstirdim ve zorluk cekmedim . Tabi her kedide ise yaramara bilir. İnat edip başka bir şey vermezseniz mecbur kalıp yiyecektir.

kevserhn

mama değiştirirken eski mama ile karıştırıp verin eski mama %75 yeni mama %25 olsun sonra %50 %50 sonra yeni mama %75 eski mama %25 ve azaltarak yeni mamaya geçiş yapın