Bıktım.. Çare Yok Mu?

Fatiko

Kedimin idrar yapma problemiyle uğraşıyoruz 1 yıldır . Birazdan koltuk ve yatak yıkama şirketi gelicek düşünün perdeler komple yıkandı. Halılar yıkandı. Anal keseyi vet. Poposunu halıya sürtme probleminden dolayı sıktı. Ve kısırlaştı. Hala işiyor.. Maddi olarak sarfettşğim çabayı saymıyorum bile. Antidepresan araştırdım çok fazla yan etkisi var.. Kumunu 2 günde bir tamamen yıkayıp yenilemeyi deneyeceğim şimdi. Başka fikri olan var mı? Evlat dedim çok sevdik başkası olsa çoktan vazgeçerdi.. Ruhen yıprandım..Gece uyurken üzerimize işiyor yorgana, saat 3, 4, sabah 6 . İşe gidiyoruz geliyoruz koltuk ve yatak yine batmış yine temizlik. Kediler için koku giderici özel ilaçlar al sıvılar al temizle, idrar yolları taş oluşumu için macun al, keseye baktır yok yok hiç bir sebep yok.. Bana birileri akıl versin

5 CEVAP

Elifkfrfr

Bu konuyla alakalı yabancı bir youtube videosu izlemiştim, bahsettiğiniz durum o kedide de vardı. Durumu kediye kendine özel bir alan yaratarak çözmüşlerdi.Yani ona özel bir yatak oynayabileceği tırmanma alanları vs tarzı. İlgili videoyu kritter klub adlı youtube kanalında bulabilirsiniz. Belki bir faydası olur

Fatiko

Bütün ev onun oyuncak ve eğlenceli eşyalarıyla yatağımla ağacıyla dolu

Istina

vallaha cok uzuldum. bizim veterinerimiz bir sohbetimiz sırasında evde bazi kedilerin yalnız kalıp yalnız kalmaya bir tepki olarak bunu yapabilecegini soyledi. hatta bir hastada cozemedik bunu demisti. simdi sakin bir sekilde bakmak lazim ..kedi sokakta bile toprak eseleyen temiz bir hayvandir diye dusunuorum. yasini belirtmemisiniz bi yorum yapip fikir yurutemedim ama cok forum okumak cok profosyonelden gorus almak gerekiyor bazen. burda bir sıkıntımı paylasmistim bende bi arkadasimiz bana instgram dan birine danismami onermisti o kedisine bezli kilot diktirmiş. sIzde bir goz atin fikir alin derim. cunku gercekten sizin icin eziyet olmus bu..kolayliklar en kisa zamanda iyileşme dilerim @2kedi2aslan1ev bi inceleyin bakalim.

Sselin1

Genelde bir seylere tepki olarak bunu yapiyorlar ya da kum kabindan rahatsiz olduklari icin. Ben de kedimde 2 -3 kez yasadim. Tuvalet kabini cok sık yikayin ince taneli ve kokusuz kum kullanin tuvalet kabiniz kapaliysa ustünü açın. Idrarini nereye yapiyorsa tuvalet kabi orda olsun kumuna yaptigi zaman ödül maması vererek davranişını kalıcı hale getirmeye calisn. Bunlari büyük ihtimal denemişsiniz ama genel olarak rahatsizlik sebepleri bunlar. Evde huzursuz oldugu baska bir sey varmi gözlemlemeye calisin eve cok yabanci gelmesi, ilgisiz olmaniz, gün icinde yalniz kalmasi ya da mamasini begenmemesi yas mama istemesi bu gibi durumlar da tepki göstermesine sebep oluyor

srplzngl

kumu sık yikamak denemeye deger ama kum kabi sayisini artirmak sizin icin daha az yorucu olabilir. her odaya bir kum kabi koyarak baslayip, ise yararsa yavas yavas sayiyi eksiltmek mantikli geliyor bana.
diger arkadaslarin da dedigi gibi rutin duzendeki bir sey de onu rahatsiz ediyor olabilir. sanki ilgi cekmeye calisiyor. siz uyurken yataga isemesi vs.