Kedim Su İçmiyor

Duman121300

Kedim su içmiyor henüz 2 buçuk aylık falan ne yapabilirim

13 CEVAP

Gelyahron

Altında yatan sebep ne ? Kedinizi gozlemliyor olmalısınız, ne gibi davranışları var bunları bilirsek daha iyi yardımcı olabiliriz

pinarcaya

Su selalesi alip bi de onunla deneyin. Genelde su selalesinden daha cok su icerler. Cado pet aldim ben. Fiyat olarak digerlerine gore cok uygun.

SEVKOP54

ÇEŞMEDEN AZ Bİ SU AKITARAK OYUNLA BİRAZ SUYA ISINMASINI SAĞLAYIN KEDİLERİNGENELDE SUYLA PEK ARALARI İYİ OLMUYO MALESEF

Iremodi

Bizde aynı durumu yaşadık su şelalesine felan gerek duymadık benimki 3 aylığa kadar su içmedi yaş mama yiyiyordu çünkü veterinerimiz yaş mamanın içinde %80 su bulunduğu için ihtiyaç duymuyordu demişti kuru mamaya başlayın yavaş yavaş ıslata ıslata 1hafta kuru mamayı ıslatarak verin sonra normal şekilde verin 1 hafta içinde su içmeye başlar.her gün de suyunu tazeleyin :) Biz bu şekilde su içmeye alıştık

Melisaa07

Patisine hafif su sürün kendisini yalar zaten

DtAyse

Bir arkadaşım su şelalesi ile bu sorunu çözmüştü.

Duman121300

Yaş mama yiyor kedim daha küçüktü geldiğinde süt içiriyordum şimdi yavaş yavaş sütü bırakmaya başladık mamaya geçtik sütten dolayı demişlerdi ama buna rağmen su koyduğum halde içmiyor kabını tanıyor halbuki

Mrtkaytan

Kediler bazen yemek yemeyi ve su içmeyi unutabiliyor bende 2,5 aylıkken sürekli yemek ve suyu koyduğum yere götürüp kediyi bırakıyordum bir süre sonra hep içmeye yemeye başladı

Duman121300

İşte sorun orda başında beklediğim halde içmiyor kaçıyor sudan

Duman121300

Ben bir deniyim böyle giderse kabız olcak diye korkuyorum

ozturkmsa

Benim kedim de su içmiyor malesef ve ne yaptıysak alıştıramadık suya. Susuz kalmasın diye enjektörle biz içiriyoruz suyu ara ara zorla, siz de en son çare enjektörle su vermeyi deneyebilirsiniz.

BalliBadem

Yaş mamada su içme ihtiyacı yoktur o yüzden olsa gerek

Yaş mamasını sulandırarak vermeyi deneyin. Eğer etsuyu tavuk suyu seviyorsa bunlardan suyuna karıştırıp deneyin.