Mantar Acill

Ebrarh

kedisinde mantar olan var mı nasıl bir çözüm yolu buldu

13 CEVAP

pillikontes

benim yavrumun kulağında olmuştu vet. antibiyotik yaptı ve pomad verdi.. evde yapılacak bişey yokı malesef veterinerinize danışmanızda fayda var.. çünkü ilerledikçe tüy dökülmeleri artıyor ve diğer yerlere sıçrıyor

Ebrarh

durumda olan varsa bilgilendirme yapiyim, bugün vet. e gittik çünkü çenesine de sıçramış ve orası da dökülmüştü sonuç mantar mış. kesinlikle aksatmadan vet. e gidin çünkü mantar insanlara da bulaşıcı biz iyileşir bir yere sürmüştür dedk ama değilmiş. mantar için Bi iğne yaptı tricobor diye krem verdi ve oceral mantar spreyi yazdı bu sprey eczanede satılıyor vet. gitme durumu olmayanlar eğer uzakta kalıyorsa bu spreyi mantar ilerlememesi için kullanabilir

Raubeyaz

Babamın mantarı olduğun da annemin evde baktığı aleo vera bitkisinin içinde ki yapışkan sıvıyı sürmüştü babam ve geçmişti.Veteriner için elimiz de para olmadığından annem de denemekten zarar gelmez diyip kedime de sürdük ve geçti şimdi tüyleri uzumaya başladı.Mantarı geçtikten sonra banyo yaptırın kesinlikle tüylerinden gitmesi lazım.İmkanınız varsa veterinere götürün aşı ve ya krem verir.Krem eczane de de satılıyor adı silver di galiba

Sevvalkrds

Mantar kedilerde ıslak yada nemli kaldığında oluyor bizde aynı sorunu yaşadık patilerinin arkasında oldu 25 30 lira gibi bi kremle sorun çözüldü kesinlikle bi veterinere götürün okuduğunuz yöntemlerle değil bilgili bi kişiden bilgi alın derim . Şimdiden geçmiş olsun minnoşa

Fatiko

Kardeşim hiç birşey le uğraşma boşuna vete de gitme biz yaşadık aynısını hatta uzman Dr a götürdüm alanında ihtisas yapmış ecosin tablet 5 gün aralıklarla birer tablet 2.5 lt ılık suya at 20 dk beklet ve o suyu üzerine yaşadığı alanlara sık iyice. Evde çamaşır suyu sirke kullanma sonra çünkü tablette yararlı mantarlar var. Tablet instagram da satılıyor ecosin yazın çıkar bir sürü iyileşmiş kedi resmi var

Deliladilan

be ne ilaçlar spreyler kullandım ama tek çözüm mantar aşısı oldu. yaptırın bence.

Toscana

Benim kızımdavardı batikon sür dedi iyi geldi

gulatakan

ben sokak kedılerıme batıkon suruyorum once sonra sarı kantoron yagı sürüyorum.birkaç gün bu yontemı uyguluyorum gecıyor

Ebrarh

nerden temin edebilirx acaba baktım o ilacı baya da işe yarıyor

Ebrarh

mantar aşısı oldu

mervegck06

biz 3 ay çektik ailece mantar belasını. kediden bize bulaştı kullanmadığımız şey kalmadı. Mantar aşısı ve ecosin hiçbir işe yaramadı maalesef. Bazı mantarlar inatçı olabiliyormuş. En son ankara batıkentte patiworld diye bir klinik var oraya gittik biraz pahalı ama 1 ayda mantar derdimiz bitti. Ağız yollu bir ilaç verdi 1 hafta kullanıp 1 hafta ara verdik sonra 1 hafta daha kullandık ve mantarımız bitti.

lwb

mantarın geçip geçmemesi-yayılıp yayılmaması istediğiniz yöntemi kullanın bağışıklık düzeyine göre ilerleyip geriliyor
mantar tedavisi yaparken muhakkak veterinerinize danışarak bağışıklık güçlendirici takviye de kullanın
ecosin hızlı ve etkili bir çözüm

mervegck06

ecosin mantarın cinsine göre etkili 2 doz ecosin yaptırdık hiç faydasını görmedim ( bağışıklığı için takviye yapmamıza rağmen) her mantar ilacı her mantar türüne etki etmiyor. Mantarın türünü saptayıp ona göre tedavi edilmesi gerekiyor.