Hiç Ev Yemeği Yemiyor

Beyzakumsalll

Merhaba hepinize kedim tavuk olsun balık olsun ciğer olsun hiç ev yemeği yemiyor yaş mama yiyor kuru mamada yiyor ama ben ona kendim doğal hazırlayıp vermek istiyorum hiç yemiyor nasıl alıştırabilirim sonuçta evde yapılanlarda katkı maddesi vb şeyler yok

7 CEVAP

pillikontes

kediniz kaç aylık ya da kaç yaşında.. erken yaşta başlarsanız alışırlar.. sürekli kuru mama yada yaş mama gelişimleri için yeterli değildir..

berfin_akhan

evdeki malzemelerle yaş mama yapabilirsiniz tavuk kabak havuç bunların hepsini haşlayıp mutfak robotundan geçirirseniz kediniz iştahla yiyecektir, bu şekilde etli olanınıda yapabilirsiniz gayet sağlıklı ve katkı maddesi içermiyor baharat tuz, yağ vs kullanmayınız.

BalliBadem

Mama haricinde yoğurt et yumurta gibi şeyler kastedilmiş galiba bende katılıyorum bencede yeterli değil

Beyzakumsalll

2 yaşında ve kısır

Beyzakumsalll

@pillikontes peki ya ne yedireyim nasıl yani yeterli değil en güzel kuru mama yaş mama ayrıca vitamin kullanıyorum dHa neler yapabilirim?

pillikontes

@beyzakumsalll bende kedilerime royal canin kuru mama kullanıyorum yaş mama gourmet kullanıyorum ama sadece bunlarla sınırlandırmıyorum.. yumurta haşlayıp sarısını özellikle verebilirsiniz.. tavuk kabak havuç haşlayıp püre haline getirip verebilirsiniz yada sadece tavuk haşlayıp didikleyip verin.. 2 haftada bir tavuk ciğeri haşlayıp içine 1 yemek kaşığı bulgur katıp haşlayınca blenderdan geçirip mama kıvamında verin..

pillikontes

mesela kedilerimin bi tanesi sarman ve sokaktan sahiplendiğimde çok perişandı.. 800 gramdı 2 aylıkken bu yöntemle şimdi çok iyi duruma geldi.. kemikleri sayılıyodu şimdi ise maşallah çok iyi durumda..