Amip Kisti

Maumau

Bende ve kardeşimde amip kisti görüldü. Acaba bu hastalık 5 aylık kedime geçer mi? Geçen gün yoğurt kabımı koklarken yakaladım ama yedi mi emin değilim. Kucağıma almamaya ve ellerimi yıkamadan ona dokunmamaya özen gösteriyorum. Bu tarz hastalıklar hayvanlara geçer mi acaba?

8 CEVAP

ugurkoker

Tuvaletten sonra elleri iyi temizleyin,tualete kediniz girmesin bulaşmaz.

berfin_akhan

Normalde insandan hayvana hastalık bulaşamaz ama amip kisti yiyecek ve içeceklerle bulaşabilen bir bakteri türüdür eğer sizin yediğiniz şeyi kediniz yemiyorsa ona bulaşma ihtimali yoktur yinede iyileşme süreciniz tamamlanana kadar kedinizi ağzınızdan ve tükettiğiniz yemeklerden ve tabaklarınızdan uzak tutun.

Maumau

Teşekkür ederim dikkat ediyorum dün bi anlık gözümden kaçtı umarım bulaşmamıştır

Maumau

Teşekkür ederim dikkat ediyorum dün bi anlık gözümden kaçtı umarım bulaşmamıştır

LIGHTNING

Eğer amip dediğiniz, entamoeba histolytica ise temas ile geçebilir.

Maumau

Temastan kastınız nedir? Bilmiyorum öyle mi değil mi ? Ne yapmam lazım umarım bulaşmamıştır

Maumau

“Parazit: amip kisti görüldü”
Yazıyor sadece

Maumau

Dikkat ettim umarım bulaşmaz