Sokak Kedime Ne Yapabilirim?

Iremodi

Merhaba,Sokakta baktığım yavru smokin erkek bir kedi var her sabah mama veriyorum malum kışta geldi soğukta üşümesini istemiyorum Eve almayı çok isterdim ama maddi açıdan çok zorlanırım. Sahiplendirmeyi düşündüm ama yaşadığım bölgedeki kişiler sokak kedisi diyip sahiplenmiyorlar ilan açmayı düşündüm ama ilgilenen olacağını sanmıyorum onun yerine sokakta ona yapabileceğim suya ve soğuğa dayanıklı barınak tarzı birşey varmı?

5 CEVAP

pinarcaya

internette sokak hayvanlari icin yapilmis kulubeler satiliyor. Fiyatlari da uygun. Onlara bakabilirsiniz.

Iremodi

Yaşadığım yer geceleri hiç tekin olmuyor (sözde güvenliği olan bir parkta yaşıyorum)içinde kedi uyurken tekme atarlar diye korkuyorum

BalliBadem

Ucuz ama iyi mamalar var uygun kumlarda var aylık 30 u geçmese yinede bakamazmısınız

Iremodi

Ailem 2.kediyi istemiyor izin verseler bende çok isterim sahiplenmeyi

Ben de özellikle baktığım yavru kediler için kulübe koymayı düşünüyordum ama köpekler zarar verir diye korktuğum için koymadım. (Köpekler kediler kulübenin içindeyken kedilere saldırırsa diye). Daha önce böyle bir olay olmuştu o yüzden büyük kediler kulübe koysam da girmiyorlar. Kışın günlük öğünlerini ikiden üçe çıkartmaktan başka yapabileceğim bir şey yok benim. Dediğiniz gibi ben de küçük bir yerde yaşıyorum ve çok nadir sahiplendirme yapabiliyorum.