Kedim Çok Tüy Döküyor

mervegck06

Merhaba british shorthair cinsi 6,5 aylık bir kedim var. Hill's mama kullanıyoruz. Vitamin olarak Vetoskin kullanıyoruz. ve furminatör ile haftada 3 defa tarıyorum ama hala çok tüy döküyor ne yapabilirim.

6 CEVAP

dilaraxx

bir problemi olabilir veterine götürmelisin bence

Her gün düzenli olarak tararsanız. İlk başlarda tarakta çok tüy birikiyor daha sonra tüy dökümü azalıyor.

Sselin1

Mamasinin icinde et yok bolca tahil var. Mevsimsel dökülme degilse büyük ihtimal mamadan kaynaklidir. Icerigi daha guzel bir mama kullanablrsiniz. Ayrica kuru mamanin sebep oldugu dehidrasyonu engellemek icin hafta da en az 3 gün kaliteli yaş mama vermenizi tavsiye ederim.

dilaraxx

BEN VETERİNERE GİDİP ÖYLE BİRŞEY SORMUŞTUM EĞER HAŞLANMIŞ TAVUK CİĞER , YAŞ MAMA VESAİRE ÇOK VERİYORSAN YUMAK YUMAK TÜY DÖKÜLÜR DEMİŞTİ SEN VERİYOR MUSUN BİLMİYORUM AMA ???

mervegck06

hayır kuru mama dışında hiçbirşey vermiyorum

mervegck06

En kısa zamanda veterinere götüreceğim ama derisinde lezyon yok