3+ Yaş Kedisi Olanlar?

Toriri

Çevremde veya sitede hiç 3 yaşın üzerinde kedisi olanı görmedim, kediler 16 yıl kadar yaşar derler hiç bu kadar uzun yıllar yasayan kedisi olan oldu mu? Merak ediyorum

13 CEVAP

BalliBadem

İyi bakmakla ilgili çok kasmicaksın bence herkez mama içeriği yaş mama ev yemeği kafayı bozmuş gibi imkanına göre içeriği ortalama bi mama ve kendi doğrularına göre beslemek bakmak lazım en önemlisi sevgi zaten kedi evdeyse seviliyorsa hasta değilse ve yemeği çok zararlı değilse uzun yaşar

Bahcemizde baktığımız 5 ve 7 yaş civarı kedilerimiz var 7 yaş olan hep fare avlar kuru mama ev yemeği ne bulursa yer bu sene kisirlastirdik iyice toparladi insAllah daha uzun yaşar :)

lwb

Uzun yaşayan kediler nasıl böyle uzun yaşıyor merak ediyorum, bazıları veteriner yüzü görmüyor bile.
Yaşı büyük kedisi olan varsa nasıl baktığını paylaşırsa çok güzel olur

10 civarı kediler var çevremde :)

Bellasmom

Kayınvalidemin kedisi 10 yaşında :)

Sselin1

Arkadaşımin kedisi 15 yaşında benimkiler henüz 3 :)

Bellasmom

Kayınvalidemin kedisini anlatabilirim. 10 yaşında ve gerçekten çok sağlıklı. Sadece evde değil dışarıya da çıkan bir kedi hatta gezmekten eve zor geliyor :) Yıllık aşılarını aksatmadan yaptırıyor ama onun haricinde ek hiçbir şey vermiyor. Sadece kuru mama yiyor. Yavruyken de böyle yapmış. @lwb

Bellasmom

Ben kedimi sahiplendiğimde gerçekten çok pisti mecburen yıkamıştım. Ama bir daha uzun süre yıkamayı düşünmüyorum evden dışarı çıkmıyor. Belki senede 1 kez yıkayabilirim.

limis

Benim buyuk kedim 5 olacak mart ayında. Disarda görmeniz zor. cogu uzun yasayamiyor

lwb

@bellasmom
Beslenme tarzı ve kullandığı mama ne peki?
Umarım bizim kedilerimiz de o yaşlarını görür

Bellasmom

@lwb Sadece Proplan kuru mama veriyor, yaş mama bile vermiyor. Evet umarım bizimkilerin de uzun, sağlıklı ömürleri olur.

Toriri

birde merak ediyorum bu ömürleri boyunca acaba birkez olsun yıkamak gerekir mi

Toriri

Umarım herkesin kedisi uzun ömürlü ve sağlıklı olurlar inşallah