Kedim Yine Evden Kaçtı Bıktım Artık Bi Çare Verin

Minnakpatipuki

Kısır erkek kedim evin kapısı açılır açılmaz fırlıyor. Bugün disaridan eve gelince 1 kere apartın içine kaçtı buldum. Sonra tekrar evden cikmam gerekti yine fırladı kaçtı normalde bu kadar atik degildir neden böyle yapiyo. Ara ara bulamadım elim boş döndum eve. Bulamadim apartin icinde bi bosluk buldu disari mi kapti diye disaridada aradim ama yok. Evden kaçmasından bıktım artık ne istiyo bilmiyorum. Beni istemediğini düşünüyorum artık. Çok ısıran bir kedi zaten bana çok sevgi gösterdiğini de soyleyemem ben onun herseyini eksiksiz karşılıyorum onunla uyuyorum seviyorum oynuyorum o ise beni her fırsatta isiriyor. Onun bu şekilde sokağa kaçması nankorce davranmasi çok uzuyor beni. Biliyorum kedi bu insan degil zeka yapisi farkli ama uzuluyorum. Ne yapmalıyım bi yardımcı olun caresizim artık. Disarida yasayamaz diye dusunuyorum 1.5 aylikken sahiplendim onu. Kisirlastirilali 1 ay oldu bu arada. Toplamda 4 kez evden kacti

21 CEVAP

berkaycatak

merhaba, kedinizi bulan kişilere erişebilmemiz için lütfen Gören Duyan’a kayıp kedi ilanı gönderebilir misiniz?

Minnakpatipuki

@vildan27 aman sokağa bırakmayın ben bıraktım kisirlastirilmadan önce miyavlamalari apartmanı ayağa kaldırıyordu çünkü. Her gün apartmanın altına temiz su ve mama koymama rağmen hasta oldu kedim. Sanıyolar ki dışarıda hep mama veriliyor bide özgürce geziliyor. Kisirlastirip eve aldım sonra. Ne kadar miyavlarsa miyavların sadece tasmayla gezmeye çıkartın. Sokağa falan fırlar tutamazsınız. Bende eve tedbirli giriyorum ama kediler iğne deliğine bile sigdiklari icin sıyrılıp kaciveriyor bazen sonra ağlaya ağlaya ara dur. Arabaların altına bak hırsız sansınlar. Kedi sahibi olmak zor zanaat :)

Minnakpatipuki

@Limis bana kalsa cok istiyorum kardesi olsun bir cana daha yuva olayim ama annem kedimi bile istemiyor hayvanlara karşı asiri bir önyargısı var. Bu konuda hep tartisiyoruz ikincisini alırsam beni evden kovar. Birde şuan öğrenciyim onlardan para aldığım icin çok ta birşey diyemiyorum. Ama kendi evime çıkar çıkmaz bir kardeşi olacak :) O zamana kadar gezdircem beyefendiyi umarım dışarıya ilgisini azaltayim derken arttirmam

Minnakpatipuki

@Yaseminelifdefne aaaa bu hiç aklıma gelmediii. Ben kedimi sahiplendigimden beri kaçmazdı. Kaçtığı zaman da hic bodrum kata gitmezdi en üst kata çıkar dolanır miyavlardı ben onu alır eve götürürdüm. Geçen ay karşıma bi kız taşındı 2 kedisi var hatta balkonlar cam balkon ve yanyana birbirlerini görüyorlar arada. Ondan mi ki acaba ya korkuyo mu ki kacinca hemen en asagiya bodruma kaciyo hep. Kısır kedim 1 yaşında erkek ama 2 ay oldu kisirlastirilali yeni daha

bappatan

Ya kedinin dolaşıp gelmesine göz yumun ya da ona bir arkadaş bulun iki tavsiyem budur.

vildan27

ben arkadaş buldum,daha kötü oldu,hiç sevmiyor onu.yani arkadaş olsun diye ikinci kediyi almayı düşünenler ,çok iyi düşünün bunu.belki baştan iki tane almak lazım