Kedim Yine Evden Kaçtı Bıktım Artık Bi Çare Verin

Minnakpatipuki

Kısır erkek kedim evin kapısı açılır açılmaz fırlıyor. Bugün disaridan eve gelince 1 kere apartın içine kaçtı buldum. Sonra tekrar evden cikmam gerekti yine fırladı kaçtı normalde bu kadar atik degildir neden böyle yapiyo. Ara ara bulamadım elim boş döndum eve. Bulamadim apartin icinde bi bosluk buldu disari mi kapti diye disaridada aradim ama yok. Evden kaçmasından bıktım artık ne istiyo bilmiyorum. Beni istemediğini düşünüyorum artık. Çok ısıran bir kedi zaten bana çok sevgi gösterdiğini de soyleyemem ben onun herseyini eksiksiz karşılıyorum onunla uyuyorum seviyorum oynuyorum o ise beni her fırsatta isiriyor. Onun bu şekilde sokağa kaçması nankorce davranmasi çok uzuyor beni. Biliyorum kedi bu insan degil zeka yapisi farkli ama uzuluyorum. Ne yapmalıyım bi yardımcı olun caresizim artık. Disarida yasayamaz diye dusunuyorum 1.5 aylikken sahiplendim onu. Kisirlastirilali 1 ay oldu bu arada. Toplamda 4 kez evden kacti

21 CEVAP

Bence sıkıldığı için yapıyordur. Yani ya ona daha çok ilgi göstereceksiniz arkadaşların da dediği gibi dışarda gezdireceksiniz. Ya da yanına arkadaş sahipleneceksiniz. Bence yanına arkadaş sahiplenmek daha mantıklı.

Kevserhaksever

Tıpkı benim kedime benziyor tek farkı bizim kedi daha 4buçuk aylık. Isırma huyu benim kedimde de var ama tabiki öyle bariz acitarak değil. Kapıyı açar açmaz benim kedim de dışarı çıkar ama evden kaçmak amacıyla değil bi koklayıp bakınmak amacıyla. Arada bir tasma ile dışarı çıkarıp gezdirmenizi önerebilirim çünkü baya hoşlarına gidebiliyor. Bu sayede belki dışarıya olan merakı giderken olay eğlenceli bir aktiviteye dönüşebilir. Birde evden çıkıp eve her döndüğünde sevdiği bir yiyecek ya da ödül maması verebilirsiniz. Daha rahat kavramasına da yardımcı olabilir. Umarım sorununuz çözülür. :))

Minnakpatipuki

@kevserhaksever Bilmiyorum ki işe yarar mı ya sever mi. Bi kere denemiştim ben 15 dk dolandık geldik ama tekrar deneyeyim bari havalar guzelken. Kediyi de gezdirmeye utaniyorum komik oluyo biraz arada yatiyo kalkmiyo :D

Minnakpatipuki

Bu arada kedimi buldum binanın içindeymis başımın belası

Deliladilan

dışarıda yapamaz. sakın güvenip bırakmayın. şu anda yavruluğun verdiği heyecanla bu hareketleri yapıyor. dışarısı cehnnem gibi kavga dövüş açlık. idare etmeye çalışın bir süre sonra sakinleşecek zaten :)

Ebrarh

kedi ısırmalarını okadar sorun etmeyin evde tekse sizi oyun arkadaşı sanıp ısırıyo ilerde düzelir bizimki 6 aylık oldu bazen benle oynasın diye kolumu uzatıyorum djaldksk

Deliladilan

ısırmaları oyun içindir benimki gibi deli kediler sevilmeyi bile oyun sanıp ısırmaya başlıyor ama gerçekten sinirle ısıran halini görseniz ayırt edebililrsiniz. kaçma sebebi de merak. biraz bakınıp gelecektir ama biz evhamlı olduğumuz için panik yapıyoruz -ki şahsen beni rahatsız oluyorum evden dışarı çıkmasından. genelde apartmandaysanız üst kata veya alt kata kaçıp saklambaç oynarlar. ayrıca kısırlaştıralı çok uzun zaman olmamış benimki kısırlaştırıldıktan sonra hala bazı alışkanlıklarına devam ediyordu (koluma sürtünmek gibi :) bira zaman geçtikçe büyüdükçe sakinleşecektir sadece biraz sabır

Deliladilan

ben evden çıkarken kapıyı açmadan önce kucağıma alıyordum kapıdan dışarı çıktığımda içeri atıp kapıyı kapatıyordum. uzun bir süre böyle çıktım evden :D girerken de dikkatli girin bitti gitti

Minnakpatipuki

@Ebrarh Kedim 13 aylık. 6 aylık kedinin ısırma gücünden farklı bende hic sorun etmedim sizin gibi eglendim hatta ama alistirmayin isirinca kizin. Yoksa ben gibi isirir heryerinizi :D Elim kolum bacağım yaradan gecilmiyo acıtıyor cidden incitme maksatlı yapmadığını biliyorum oyun icin yapıyor. Ama her an onunla oyun oynayamam ki. Zaten gün içinde vakit ayırıyorum ama asla yetmiyor çok hareketli. Kısırlaştırılması hiçbirşey değiştirmedi. Birde önceden içeri giriş cikisim hiç problem olmazdi. Bu aralar kapı açılır açılmaz nerde olursa olsun uyuyor bile olsa uykusunda uyanıp kapıya fırlıyor. Hemen apartin en alt katına kadar kosa kosa kaçıyor. Çok zor buldum en son seferinde.

Minnakpatipuki

@Deliladilan bende kapının önüne gelip ayakkabılarımı elime alıyorum. Içeride ki odaya doğru ödül mamasını atıyorum o kovalamak icin koştuğu anda evden cikiyorum. Girerken de kapiyi cok az araliyorum ordan kafasi görününce hemen tasmasından tutup kucaklıyorum beraber giriyoruz eve. Bende panik yapıyorum çünkü kaçtığı zaman onu bulamama ihtimalim yüksek. Dışarıda yapabileceğini bilsem salcam ama 1.5 aylıkken buldum ve kendisine yiyecek bulması mümkün değil. O yuzden dışarı kaçınca bulamam diye korkuyorum. Her yaramazligina canımı acitmasina onu çok sevdiğim için katlanıyorum zaten. Bana sabrı ve sakin kalmayi öğretti kendisi. Ama tabi kaybolunca sakin kalamıyorum. Eve aldığım oyuncaklarla hiç oynamıyor illa benle oynucak o da yoruyor bi zaman sonra gezdirmeye de korktum sonradan hastalık kapar diye

Anonymus552223

Bende de bi tane oyle kacan kedi var. Disaridan almistim yavruyken annesi yok diye, ama her gun disarisini istiyor, hep aklim onda kaliyor ama saliyorum yine de. Sabah vakitleri herkes işe gittikten sonra etrafta fazla araba yokken saliyorum. Cok istedigi icin kısıtlayasim gelmiyor

vildan27

benim kızım da bir yıldır bizimle,sokaktan sahiplendik,kısırlaştırdık,eşimle ben çok seviyoruz ama bazen dışarı çıkmak için kapının önüne gidip o kadar acıklı miyavlıyor ki,bir kaç kere sitenin bahçesine saldık ama dışarı kaçar ,başına bir şey gelir diye korka korka,bahçeye çıkıp çağırınca koşarak yanıma geliyor,evde tek başına sıkılıyor diye düşünüp yine sokaktan bulduğumuz bir yavru aldık,onu da sevmiyor,şu acıklı miyavlamasına dayanamıyorum,arada bir bahçeye çıkarmak doğru mu onu da bilmiyorum,eve alışşsın istiyorum,büyük bir evim var,fileyle kapattığım kocaman balkonum var,neyine yetmiyor anlamıyorum.bu arada kedinizi bulduğunuza çok sevindim.benim en büyük korkum da bu zaten ,dışarı salıp geri bulamazsam kahrolurum,işten eve gidince kapıyı çok tedbirli açıyorum,anahtar sesini duyunca kapının önünde alıyor soluğu

limis

Sizinki gezmek istiyor belli :) Belki ikinci bi kedi daha alsanız bağlanır biraz eve. enerjisini onunla atar oynarsa dışarıyı aramayabilir. Bütçeniz kaldırıyorsa düşünün derim

Benim iki evim var ikisinede gidiyor pamuk evin birinde kapı açık dursun umrunda değil ama birinde kapı açılmasın yeterki sebebidr şu çatı katında kediler var sizinde apartmanda yada çevresinde olabilir mi ? Sesini duyduğu kokusunu aldığı

Minnakpatipuki

@Kedizeytinvepeynir çözümlerden en kesinin bu oldugunj adim gibi biliyorum ama annem kedimi bile evde istemiyor 1 tane daha sahiplenirsem beni öldürür diye düşünüyorum. Ayrıca şuan öğrenciyim son sınıfım. Henüz bir gelirim olmadığı icin aileme bağlıyım 2 kedinin masrafı da az değil malum maması kumu aşısı. Işe başladığım zaman ailemden ayrı bir evde yaşıyor olursam ilk fırsatta köpek sahiplenmek istiyorum. Kedi köpek arkadaşlığına da bayılıyorum. Yada engelli bir kedi olabilir. Tabi şuan bu konuda elimden birşey gelmiyor