Yavru Kediye Parazit Tedavisi

ozgeav

Sokakta bulduğum yaklaşık 1 aylık yavrunun aşırı derece pire sorunu var.Veteriner küçük olduğu için tedavinin kediyi zehirleyeceğini söyledi.Ne yapılabilir?

4 CEVAP

Drpelin

Benim kedimde de vardı. Kedimi kuru şampuan uygulaması yaptım 3gunde 1.Eşyalarını sıcak suyla içine biraz çamaşır suyu koydum , yıkadım . Bir de kaldığı yeri pire ilacı ile dezenfekte ettim. Yalnız ilacı kediye değil kedinin odasına uygulayacaksiniz dezenfektanı.

Drpelin

Sonra veterinere götürdüm iç ve dış parazit aşılarını yaptı boncuk 5 aylıkken bir daha böyle bir problem yaşamadım.

Ebrarh

bizde kendimizi sokaktan sahiplrnmiştik ve pire kaynıyodu. vet. pire damlası damlatmadı küçük diye pire tozu döküyodu ama hiçbir işe yaramamıştı bende pire tarağı alıp tek tek günlerce ayıklamıştım.. pireler çoğalmadan en azından pire tarağı ya da petshoplarda pire cımbızı satılıyor onlardan alıp büyük olanları azaltmaya bakın umarım en yakın zamanda kurtulur pirelerdrn canlarını çok yakıyo çünkü

ozgeav

Pire tarağı alıp çoğundan kurtardım ancak her gün yenisini buluyorum küçük küçükte olsa.Kuru şampuan uygulaması nasıl yaptınız anlayamadım.