Kediye Salam Vermek

Nightcat

Kediye salam vermek zararlı mıdır? Zararlı olduğuna dair bir şeyler duydum ama annem gençken kedi beslediğini ve her gün salam vermesine rağmen bir şey olmadığını söylüyor.

6 CEVAP

BalliBadem

Zararlı ben vermem çok isterse ben yerken aşırı minik bi parça veririm aile üyeleri tam o bilinçte olmadıpından kıyamayıp verdiler bi sürü sonra bi gün tuvaleti bomba gibi koktu dedim bakın siz salam verdiğiniz için yani kısaca çok zararlı bişey annenizin kedisine bişey olmaması zararlı olmadığını kanıtlamaz insanlar sürekli cips çikolata yiyor ama bişey olmuyor

lamiaaslan123

Benim bildiğime göre çiğ salam biraz zararlı, yani verilmesini uygun bulmuyorum. Çiğ salam kedilerin bağırsaklarında kurt, parazit gibi şeyleri oluşturuyormuş; yani bildiğime göre. Bence vermeyin...

Nightcat

Anladım teşekkürler

nildogcat

Çiğ salam,sosis kısaca işlenmiş etler kedilere zararlı olabilir,sindirim sistemleri kötü etkilenir.Onun yerine tavuk haşlayıp verebilirsiniz ama genellikle kuru mama yemesi daha güvenilir geliyor bana..

Nurackgoz

Vermeni önermem açıkcası sindirim sistemlerine dokunuyor

Salam maalesef insanlar için bile zararlı. Fazlaca işlenmiş ve sindirimi zor parazit yapıyor bu yüzden çiğ gıdalardan uzak durmak en iyisi