Günün Fırsatları Barınaklara Bağış Veteriner Klinikleri Soru Cevap Blog Fotoğraf Yarışması

Kedimin gözünün üstündeki tüyler dökümmeye başladı

Mkrch
Mkrch

707 Puan

Üç dört gündür gözünün üstündeki tüyler dökülüyor ama bugün en şiddetli halinde derisinde kızarma vae pireden şüpheleniyorum acaba ondan olabilir mi? Daha önce yasayan varsa yardımcı olursa çok sevinirim6 CEVAP

poncikprenses_2019
poncikprenses_2019

2419

Daha bugün buna benzer bir durum için veterinere gittik kızımla. Kızım rus finosu köpek ama belki fikir olur diye anlatıyorum. Bir çeşit maya çıktı sorun. Henüz çok başlangıç aşamasındaymış. Kaşınırken kendini ısırıyordu, tüylerini koparıyordu son bir iki gün içinde ansızın bacaklarındaki bazı bölgeler aynı bu şekil tüysüz kalınca korktum götürdüm vet.e. çok basit bi testle hemen anlaşılıyor. Bi lamel cam var, onu bölgeye sürüp numune alıyorlar inceliyorlar. 100 tl gibi bi masrafı var. Özel bi şampuan, bi krem ve bir de gıda takviyesi verdi. Kontrol ede ede devam edicez.. cok geçmiş olsun. Yayılmasına musade etmeden veterinerine danışın derim. Kendi kendinize çözemezsiniz.


Mkrch
Mkrch

707

Teşekkür ederim en yakın zamanda götüreceğim ama kapalı hafta sonu oldugu için götüremedim


mrtunaboylu
mrtunaboylu

1673

Kedilerin o bölgesi herzaman tüysüz dür. Belki tüy değişimi yaşadığından orda o seyrek tüylü bölüm kendini daha çok belli etmiş olabilir. Yinede vete gidin tabiki emin olmak için. Maşallah ona :)


ranteveteriner
ranteveteriner

957

Deri Kazıntısı bakılmadan kesin konuşmamak gerekir bazen fotograflar yanıltıcı olabiliyor ancak Mantar tedavisi için hem yıkama hem de enjeksiyon ile birlikte tedavi %95 üzerinde çözüm sağlayabilir.


İletişim için Bize Ulaşabilirsiniz.


lamiaaslan123
lamiaaslan123

2911

Bu durumu bizde kedimle yaşadık. Veteriner mantar dedi. Mantar kötü bir hastalık değil ama veterinere gidip muayene olup mantar ise kremini alabilirsiniz.
NOT: Mantar bulaşıcıdır, hatta insanlara bile bulaşabilir.


Mkrch
Mkrch

707

Cevaplarınız için teşekkür ederim hepinize daha cok sackıran gibi duruyor nerdeyse sol gözünün üzerinde hiç tüy kalmamış bana mantardan cok sackıran gibi geldi ama kedilerde saçkıran var mı bilmiyorum en iyisi veterinere götürmek sağolun tekrardan


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 194 Görüntüleme
  • 6 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 22890 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR