Kedimin Sırtındaki Yumru

Maumau

1 hafta önce fark ettim sizlere de sormak istiyorum. Kedimin sağ sırtında bozuk para büyüklüğünde bir yumru var. Bu neden olur bi bilginiz var mı???

8 CEVAP

beautifulcat

Yakın zamanda aşı olduysa ya da parazit aşısı iğne şeklinde olduysa bu sebep olabiliyor. Aşının içindeki cıva gibi maddeler birikme yapabiliyor, bir hekime gösterin, muayene sonucunda daha detaylı bilgi verebilir. Şayet aşıdan kaynaklanıyorsa bu tip şeylerde en iyi çözücü kolonya ile o bölgeyi ovmak. Ama siz yine de veteriner hekiminize göstermeyi unutmayın, farklı bir durum varsa erken teşhisle daha hafif atlatabilir.

Zehrahmett

Gecenlerde internette gordum ayni sekilde yavru bi kedide vardi oyle bi yumru..enfeksiyon dediler ve ufak bi operasyonla aldilar icindeki siviyi..veterinere gidin derim mutlaka

Maumau

Bazı yerlerde kanser falan yazıyor açıkçası kafama takıldı. Kendisi henüz 6 aylkk yemini suyunu içiyor

Maumau

Teşekkür ederim. 1.5 ay önce parazit aşısı olmuştu ama daha sonrasında hastalandıgı için 3 kere de antibiyotik oldu.

lwb

Kısırlaştırma sonrası iğne yapılan yerlerde benim kedimde de çıktı omuriliğinin orda, nohut tanesi kadar.
Geçmedi ne büyüyor ne küçülüyor, vet önemli bi şey olmadığını da söyledi kaldı öyle.( sene başı kısırlaştırma ameliyatını oldu )

Maumau

Kısırlaştırmadan dolayı mı oldu sizinkinde? Bizimkisi henüz kısırlaştırılmadı

lwb

Yok, iğnelerden dolayı ama vete danışmanız iyi olur

Maumau

Evet danıştım aşıdan ötürü oldugunu söyledi