Kedim Beni Parçalar Mı?

4.5 aylık bir kedim var. Zararlı tüm davranışları yapıyor. halıları, koltukları tırmalıyor, kıyafetlerimizi söküyor vb. (direğini kullanmıyor) En önemlisi de sürekli ısırıyor. Her ısırdığında ve kötü davranışta bulunduğunda su sıkıyorum ve tutup başka yere taşıyorum. Koltuğun örtüsünü tırmalarken tutunca bileğimi ısırdı ve koparmaya çalıştı. Isırdığı bölge şu anda şişti. Daha büyük olsaydı belki de etimi gerçekten koparacaktı. Her böyle yaptığında odasına kapatıyorum birkaç saat. Dişlerini kaşıması için vb bir sürü oyuncağı var. Yerler oyuncak kaynıyor ancak yine de gelip bizi ısırmayı tercih ediyor. Annesi sokak kedisiydi ve 2.5 aylıkken eve aldık. Sizce ne yapmalıyım? Tanıdığınız bir kedi davranışçısı var mı? Bu şekilde nereye kadar devam eder bilemiyorum çünkü.

20 CEVAP

Herkese çok teşekkür ederim, cezalandırmamayı deneyeceğim.

@limis

Anlamamanıza şaşırmadım, anlayışınıza kıt demiştim zaten. Siz bana yardım etmiyorsunuz, egonuzu tatmin etmeye çalışıyorsunuz. Siz benimle yok komik, yok tuhaf, yok bilmem ne diyerek itici bir şekilde konuşamazsınız.

Bir daha da kimseye bu üslupla konuşmazsınız diye düşünüyorum. Bir nevi amme hizmetinde bulunuyorum, insanları eğitiyorum.

Rica ederim.

momo44

Benim kedimde yerinde durmaz nerde kotü birşey varsa onu yapar herkezi ısırırdı şuan 6.5 aylık ben hayir diyi su püskürtum bir kaç defa şuan alide bir beni nadir ısirıyor hemn yanlıs bir şey yaparken yakalıyorum hemen kaciyor :) birde büyüdükçe olgunlaşıyorlar diye bikiyorum

Gnarvakasi

Su sıkmanız ya da onu baska bir odaya koymanız kedilerde etkili olan bir yöntem değil. Anlattığınız kadarıyla muhtemelen bir tekire sahipsiniz bu da aşırı enerjik demek çıngıraklı küçük toplar ve cıngıraklı oltalar alarak onlarla oynayın enerjisini atacaktır. Ona ellerinizle müdahale etmeyin, ısırırsa bagırmadan canınizi yaktıgini gosterin, istediğiniz her seyi yapmaz ama ödul maması vererek alıştırmaya calısabilirsiniz .