Kedimin Üzerinde Siyah Toz Gibi Noktalar Var

Berilyavuz

Kedimin üzerinde siyah minik noktalar var pire yumurtası oldugunu dusunuyorum 2 aylık ense damlasıyla işi çözer miyim yoksa yıkamalımıyım

6 CEVAP

Kevserhaksever

Ense damlası yaptırıp 3 4 gün sonra da yıkayın. Faydası olacaktır.

Iremodi

Ense damlası yaptırın 1 hafta sonrada sirkeli su ile yıkayın

Ervaxx

Ulkence yikayin onlar giderse isey yarar fakat pireyse kolay gitmez ilaclamak lazim bir kac kere

bengusarioglu

Ense damlasından yumurtadan çıkacak yavrular etkilenmiyor diye biliyorum. Yani tekrarlamanız gerekebiliyor, ben kedimi sahiplendiğimde 3 kez yaptırmak zorunda kalmıştım. Bir de veterinere gittiğimde bit tarağının küçük versiyonu sık bir tarakla görünen yumurtaları almıştı. Öyle bir tarak bulma şansınız varsa daha kolay temizlersiniz, aklınızda bulunsun :)

Berilyavuz

Yıkamam sıkıntı yaratır mı acaba özel bir sampuan almam gerekirmi

Fatiko

Evi ve halılarıda yıkatmanız gerekir