Öğürüyor

minnoskoss_123

Merhaba 6 aylık kedim ara sıra boğazına birşey takılmış gibi öğürüyor, kusuyor gibi yapıyor. Tüy kusuyor diye düşünüyorum ama ağızından tüy çıktığını daha hiç görmedim. Bu arada kedim sokakta. Evimizin bahçesinde herhangi bir tüy topağı da yok. Bilginiz varsa lütfen paylaşın.

6 CEVAP

Leyl003

Kusma öğürmesine benziyor.. tüy yumağını dışkı yoluyla atması için malt kullanabilirsiniz.. eğer disarda ise ot yiyebilir bu durum için..

Fatiko

Boğazına kemik VS de takılmış olabilir Malt verin tüyde olabilir

Eliff90

Malt 6. Aydan sonra kullanılabilir hele de kendini çok temizleyen bir kedi ise.
Ben gimcatın anti hairball maltını kullanıyorum. Haftada 2-3 defa veriyorum. Baya gidiyor. Fiyatı internetten alışverişte daha uygun sanırım. Diğer markaları kullanmadım.

Mama konusunda nacizane fikrim kilosunu fazla aldığınızda (5-10 kg) daha uygun geliyor kilo başına fiyatı. Bütçenizi zorluyorlarsa öyle yapın derim.

minnoskoss_123

Teşekkür ederim. Malt yavru kedi için uygun mu? 6 aylık zaten ama.

minnoskoss_123

Bu veya bu 6 aylık bir kedi için uygun bir tüy malt macunu? Sokak kedisi olduğu için bütçemiz kısıtlı maalesef. Matisse uygun fiyatlı olmasına rağmen mama bütçemizi aşıyor ama kedilerimiz için alıyoruz. Ailem maması için bile daha uygun fiyatlı olanı al diyor malt macunun da fiyatı çok aşmaması gerekiyor. Öneriniz olursa uygun fiyatlı ve yavru kedime uygun bir şekilde yaparsanız çok seviniriz.

minnoskoss_123

Teşekkürler. Bir sonraki ay mutlaka malt macuna başlayacağım. 10 kiloluk almayı biz de düşündük ama bazıları “On kilo mamayı saklayamazsınız, mama tazeliğini yitirince kediler yemez aldığınız mama boşa gider.” dedikleri için ailem bir kiloluk aldırıyor.