Garip Davranışlar

minnoskoss_123

Merhaba. Evimizin bahçemizde 6 aylık yavru erkek bir kedi bakıyoruz. Normalde neredeyse hiç miyavlamaz, onu kucağımıza aldığımızda hiç sesini çıkarmaz. Ama sadece bahçeye sokakta baktığımız kedilerden biri girince onu kucağımıza aldığımızda kızar gibi miyavlıyor, haykırıyor, sinirleniyor, kükrüyor:D (Kedi onun uzağında olmasa bile böyle yapıyor.) Neden acaba?

1 CEVAP

cevizayaz

Kediniz sizi sahiplenmiş ve kıskanıyor bu yüzden evini ve sizi korumak istiyor. Stres olduğu içinde sizce garip ancak çok doğal olan bu davranışları sergiliyor. Zamanla alışabilir ya da hiç alışmayarak terk edebilir bu tamamen kedinin karakterine bağlı.