Kedimle Uyum Problemi

Gnarvakasi

Kedim Gnar a bir buçuk yıldır arkadaşımla birlikte bakıyoruz. Lakin bazı ailevi problemlerden dolayı memleketime dönmek zorunda kaldim ve 3 aylık bir ayrılık yaşadık. Şimdi geri döndüm ama Gnar bana kesinlikle yaklasmiyor oyincaklar mamalar en sevdigi oyunlar hic fayda etmedi. Kedimin güvenini nasıl kazanabilirim.

1 CEVAP

cevizayaz

Nasıl ki bir insandan uzakta kaldığınızda gözden uzak olan gönülden de uzak oluyorsa burada ki durum da aynıdır. Muhtemelen onu terk ettiğinizi düşündüğü için size trip atıyordur. Ona zaman vermeniz gerekli ve bu zamanı onu bırakmayarak kısa süreli ayrılıklardan sonra eve girdiğizde ödül mamaları ile ödüllendirerek, daha fazla oyun oynayarak sadece ona ayırdığınız zaman dilimleri ile buzları kırabilirsiniz. Mesela öylece duruyorsa yanında öylece durabilirsiniz rahatsız olduysa uzaklaşabilirsiniz.