Bugün Evimin Yakınında Sahipli Bi Kedi Buldum Ne Yapabilirim

Firdevis

Evimde 8 kesim var bulduğum kediyi sahibi çıkmazsa nasıl bakabilirim

1 CEVAP

cevizayaz

Kedinin sahipli olduğundan eminseniz çevre sokaklara ve mahallele bakkallarına çocuklarına kedi kaybeden olmuş mu ya da kedi buldum sorarsalar bende gibi haber bırakabilirsiniz. Bunun dışında sosyal medyaya etkin olarak bulduğunuz kedinin fotoğraflarını koyabilirsiniz. Özellikle o muhite ait sayfalar varsa oralara. Çocuklar bu işte iyidir sokakta oynayan çocuklara muhakkak söylenmeli. Yine de sahibi çıkmazsa sahiplendirmeyi denersiniz ancak etik olarak sahiplenen kişiye bu durumdan bahsedersiniz.