Fransız Bulldog Mama Alerjisi

Burak6

Merhaba arkadaşlar,
3.5-4 aylık erkek french bulldog yavrum var.sahipleneli 1.5 ay oluyor.ilk başta hills mama kullanıyordum daha sonra felicia yaya geçtim.şuanda advance somonlu mama kullanıyorum.hillste başlayan kaşıntılar şuanda inanılmaz derecede arttı.advance sensitive mama kullanmama rağmen gıda alerjisi geçmedi.vet hekim geçen hafta alerji tedavisine başladı fakat iğne bitince kaşıntılar eskisi gibi devam ediyor.vet hekim hills z/d mama kullanmamı tavsiye etti.1.5 kilosu 150 TL.ilaçlı mamaymış.başına benim gibi gıda alerjisi gelen var mı? Nasıl tedavi ettiniz? Mamamı değiştirmeli miyim?

7 CEVAP

Toscana

Proplan hypo alerrjenik kullandık proplan balıklı kısır kedi maması tavsiye etti proplan kullanıyoruz şimdi geçmiş olsun

Toscana

Ben kedimde yaşadım 3 ay özel alerji maması kullandım sonra kendisi mama tavsiye etti balıklı mama aldım proplan şuan alarjisi iyi

Toscana

Veterinerim tavsiye etti mamayı içinde tavuk olmıyan mama demişti sizin köpeğinizin neye alarjisi var acaba vet ne dedi

Burak6

Neye alerjisi olduğunu söylemedi.kaşıntılar felicia da ortaya çıktı.somonlu mamaya geçmemi söyledi(advance somonlu).bende dediğini yaptım fakat alerjisi düzelmedi.siz hangi özel alerji mamasını kullandınız ve kaç gün kullandınız? Bana veterinerim hills z/d yi önerdide

Burak6

Pardon 3 ay kullandım diye yazmışsınız kusura bakmayın gözümden kaçmış :)

DilaBadem

Alerjiye cok yatkin bir cins bir köpek sahibi olarak size barf beslenmeyi oneririm facebook ta cig beslenme raw&barf diye aratirsaniz bie grup var benimde uyesi oldugum ordan bilgilere ulasirsiniz bi okuyun arastirin iyice grubun kurucu uyesininde ayni cins kopegi var aynı sorunlari barf la cozmus mesela aklinizda bulunsun.

k9_kep

Prochoice fish rice kullanmalısın iyi gelecektir deri hastaları olan köpekler için bu mama. Ayrıca veteriner ne iğnesi yaptı yarası var mı sırtında

k9_kep

Prochoice fish rice kullanmalısın iyi gelecektir deri hastaları olan köpekler için bu mama. Ayrıca veteriner ne iğnesi yaptı yarası var mı sırtında