Kedim Çoğunlukla Geceleri Özellikle Yüzüme Atlayıp Isırıyor

edasvm

1 yaşındaki tekir kedim yaklaşık 3 aydır çok saldırgan.2 hafta önce yüzüme atlayıp göz kapağımı ısırdı hastaneye gitmek zorunda kaldım. Az önce yanımda yatarken birden yüzüme atlayıp burnumu kanattı. Kıyamıyorum yanıma alıyorum hep aynı şeyi yaşıyoruz ama neden? Ne olur yardım edin! Veterineri annesiz büyüyen bir kedi olduğu için agresif olmasının normal olduğunu söylesede o bile bu kadarını fazla buluyor. Her gün mutlaka saldırıyor üzerime atlıyor bazen vücuduma asılı kalıyor tırnaklarını batırarak. Oyun olmadığına eminim acıtmak için hırsla yapıyor mecburen böyle bir an da ensesinden tutup oda dışarısına çıkarıyorum.

3 CEVAP

Berra2000

Bence kötü düşünmeyin benim 6aylık yavrumda öyle yapıyor onlar birbirlerine yapınca canları acımıyor ve bizim derilerimizide aynı sanıyorlar yani aslında bence bizimle bir kediyle oynar gibi annneleriyle oynar gibi oynuyorlar. Kaç kez gözümle şahit oldum birbirlerinin kulaklarını tırnak geçirip öyle bir sündürüyorlar ki bizim kulağımız olsa yırtılır kopar. Sizi muhtemelen annesi zannediyor olabilir. Yatarken odanızı kapatın aranıza bir mesafe koyun birazda olsa işe yarıyor birde çok sorunlu kedilere kıhlıyorum benim küçük kız daha iyi kıhlıyor çok etkili oluyor garipte olsa. Çünkü onlar bizi kendi dünyalarından sanıyorlar bizde onlara kendileri gibi davranınca iletişim daha iyi oluyor kıhlamak onların dünyasında kızgınlığın son raddesi bak birazdan saldırabilirm ayağını denk al sinirlerimi bozma demek. Annelerinide çok kızdırırlarsa kıhlıyor ve yüzlerine bir pati atıyor. kolay gelsin umarım düzelir

Anonymus552223

Kisir degilse kisirlastirin, belki ondandir

ugurkoker

havalardan mevsimden mi nedir,bizimki de fena dişliyor bu ara :D