Ucuz Mama

Berra2000

Arkadaşlar ben sokağa atılan veya annesi ölmüş veya barınak koşullarında yapamayacak kedileri alıp bakıyorum zamanı gelince sahiplendiriyorum. Ama en düşük proplan mama yedirme koşuluyla. Elimde 3güzel bebeğim var haliyle isteyen çok oluyor. Akşam bir bayan illaki kg si 15tl olan bir mamayla bakınca bişey olmayacağını 2kediyi onla büyüttüğünü (2kedide kaçmış bu arada sokağı tercih etmişler orda daha mutlularmış) demeyi unutmuşumki canlıyı ne hale getirdinki kaçtılar. bayanın elindeki bir kedide mantar olmuş aldığı derneğe geri vermiş buna rağmen benim uğurlarına ev sattığım bebeklerimide almak istiyor. bilinçli arkadaşlara sorum şu gerçekten reflex mamayla yavru sağlıklı bir şekilde büyür mü? ki ben yinede vermem o şekilde bakacak birine olmadı dilenir gene bakarım bebeklerime HEPİNİZDEN YORUM BEKLİYORUM

5 CEVAP

HepsiPati

mama içeriğini kontrol etmemişsiniz sanırım. her pahalı mama iyi değildir. lütfen mama incelemelerini güvenilir kaynaklardan okuyun. proplan tahıllı bir mamadır. düşük tahıllı ve içeriginde protein tozu yerine gerçek et kullanılan mamalar tercih edilmelidir. benim için proplan ve reflex arasında bir fark yok. acana-orijen-nd-naturea-carnilove-petcurean veya muadili vermiyorsanız iyi mama vermiş olmuyorsunuz.sahiplendirme ise çok ayrı tartışılacak bir konu.

Berra2000

Çok haklısınız biliyorumda burası antep insanlar kedileri sütle besliyor en düşük mama proplan olarak düşünüyorum ama insanlar ona bile yanaşmıyor ekmekle pilavla beslemek isteyende var hatta et suyuna makarna yapıp besleyende ve kediler bu şekilde ölüyorlar proplan yine saydıklarımın en iyisi ne diyim proplan bile almayana acana yada royal canin mi teklif edeyim. bıraktım sahiplendirmeyi ama ben bir kediye değil onlarca kediye bakıyorum gerçek et kullanılan mama almamız pek mümkün değil nd proplan aynı ama nd kediler sevmiyor hasta oluyorlar. Tavuk atığı mesela kemik harici pekte fena protein değildir bana göre.en hasta canlımızda bile proplandan sonra gözle görülür değişiklikler yaşıyoruz canlarda en azından sağlıklarına kavuşuyorlar elimizden gelen bu barınak canları için proplan sihirli bir değnek gibidir gerçek et zaten sağolsun kasap firmalarımız tavuk firmalarımız ellerinden geldiği kadar getiriyorlar. Ben bıraktım sahiplendirmeyi kendiler saçlarını bir kuaföre 500tl boyatıp bilmem kaç yüzbin tl lik araç kullanırken kedisine kg si 60tl ye mama alamayanların allah belasını versin. Kedilerine iyi bakanlarada allah yardım etsin. Tüm canlılara bakmaya çalışanlarada allah en büyük rahmetini indirsin malesef çok üzgünüm insan görmek bile istemiyorum tiksindim ama canlılarıma kanımın son damlasına kadar bakacağım ve son kuruşuma kadar acana alamasamda gücüm buna yetiyor
Teşekkür ederim yinede sağolun

BalliBadem

Exstra takviye yapıldığı sürece (mama zararlı değilse örn:whiskas) bişey olmaz bizde durumlardan dolayı ucuz mama kullanıyoruz günlük ev yapımı veya içeriği güvenilir yaş mama veriyorum 2 yemek kaşığı sulandırıp gayet sağlıklı zaten hiç bi mama tek başına yeterli değil (yaş mama pahalı gelir gibi bi düşünceniz varsa hayır ben patilife kullanıyorum içeriği tamamrn hayvabsal memnunum 425 gr ı 4 tl ye alıp buzluğa atıyorum)

bappatan

Pro plan reflex kadar kötü bir mama. Bence siz de araştırın.

Ecerana

Matisse alın hem daha ucuz hem de içinde %28 gerçek et var balıklısını öneririm şuan balıklı yetişkin maması nedense hiçbir yerde yok ama balıklı kısır maması ile içeriği hemen hemen aynı çok az %1 lik ni fark var bakabilirsiniz ama gerçek et kısır somonlu da %32 yani daha iyi tavsiye ederim